nowe obostrzenia

Stało się to, o czym spekulowano od dłuższego czasu. Minister Zdrowia, Adam Niedzielski podpisał długo wyczekiwane rozporządzenie, które dotyczy osób powyżej 40 roku życia. 

Adam Niedzielski podpisał rozporządzenie

Zdaniem wielu osób, podpisane przed Ministra Zdrowia rozporządzenie to pierwszy krok w kierunku uzdrawiania opieki zdrowotnej w Polsce. Choć pojawiają się też krytyczne głosy. Przypominamy, że chodzi o tzw. „profilaktykę 40 plus”.

Dzięki wejściu w życie tego programu, od 1 lipca, każda osoba, która przekroczyła 40. rok życia otrzyma jednorazowy dostęp do darmowego pakietu badań diagnostycznych. „Profilaktyka 40 plus” to część „Polskiego Ładu”, który przed kilkoma tygodniami został ogłoszony z wielką pompą przez Prawo i Sprawiedliwość.

„Społeczeństwo, które nie dba należycie o swoje zdrowie, trudniej przechodzi przez epidemię, taką jak epidemia koronawirusa, z którą obecnie mamy do czynienia. Większa liczba hospitalizacji czy poważnych komplikacji to często efekt kumulacji chorób, na które cierpi pacjent, będąc tego nieświadomym. 'Profilaktyka 40 plus’ ma więc pomóc w odbudowie zdrowia po epidemii, ale też przygotować Polaków na tego typu wydarzenia w przyszłość.” – przekazał Minister Zdrowia, Adam Niedzielski.

Jak zapisać się na „profilaktykę 40 plus”? Już teraz Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że dołączenie do programu będzie możliwe dla wszystkich chętnych powyżej 40. roku życia. W tym celu należy wypełnić specjalnie przygotowaną ankietę. Dostępna jest ona z poziomu Internetowego Konta Pacjenta lub na infolinii Domowej Opieki Medycznej.

„”Profilaktyka 40 plus” zawiera pakiet badań skierowanych do kobiet, mężczyzn oraz do obu płci. Jest wśród nich m.in. morfologia krwi, badanie stężenia cholesterolu, stężenia glukozy, ocena funkcji wątroby, badanie moczu, pomiar ciśnienia tętniczego czy ocena rytmu serca.” – analizuje szczegóły programu portal Wirtualna Polska.

źródło: Wirtualna Polska, PAP

  1. Matka oskarżona o zabójstwo dwumiesięcznej córki. To, co z nią robiła, przekracza ludzkie pojęcie
  2. Andrzej Duda wystosował list do Tadeusza Rydzyka. „Proszę przyjąć moje serdeczne pozdrowienia”
  3. Były reprezentant mówi o konflikcie w kadrze. Selekcjoner powinien zrezygnować z Lewandowskiego?

Zobacz również: