porwanie dziecka
Foto: zdjęcie ilustracyjne

Niewyobrażalne. Tak jednym słowem można opisać to, co wydarzyło się w Małopolsce. 37-letnia kobieta prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. Na domiar złego oprócz niej w samochodzie znajdowała się także trójka małych dzieci. Niewiele brakowało, a doszłoby do prawdziwej tragedii.

Na podwójnym gazie z dziećmi

37-latka zdecydowała się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Najgorsze w tym wszystkim nie jest to, że kobieta nie przestrzegała przepisów drogowych, ale to, że w pojeździe wraz z nią znajdowała się trójka dzieci. Najmłodsze z nich miało… trzy miesiące. Było o krok od tragedii. Na całe szczęście, niepokojące zachowanie się kierowcy zauważyli inni uczestnicy ruchu, którzy powiadomili policję.

Zanim na miejsce przyjechali mundurowi, doszło do obywatelskiego zatrzymania pijanej kierowcy. Jeden z kierowców zauważył na drodze pojazd, który porusza się całą szerokością jezdni. Kiedy zatrzymał się przy sklepie, wspomniany mężczyzna podbiegł i zabrał, jak się okazało, pijanej kobiecie, kluczyki, uniemożliwiając dalszą jazdę.

Przybyli na miejsce policjanci zbadali stan trzeźwości kobiety. Okazało się, że jest kompletnie pijana. „Okazało się, że audi kierowała 37-latka, która przewoziła troje dzieci w wieku: 3, 13 i 16 lat. Miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie.” – donosi portal Interia.pl. Dzieci zostały przekazane pod opiekę innego członka rodziny.

Co teraz grozi kobiecie, która naraziła na śmiertelne niebezpieczeństwo nie tylko swoje dzieci, ale także innych uczestników ruchu drogowego? „Za jazdę po pijanemu grozi do dwóch lat więzienia i utrata prawa jazdy. W tym przypadku poinformowany zostanie także sąd rodzinny, który zweryfikuje prawidłowość opieki sprawowanej przez matkę nad dziećmi.” – czytamy w Interii.

Cóż. Za takie zachowanie nie powinno być taryfy ulgowej, a kobietę powinna spotkać surowa kara, bowiem tym razem nic się nie stało, ale aż trudno sobie wyobrazić, co mogło się stać, gdyby nie czujne zachowanie jednego z kierowców, którzy zauważył niepokojące zachowanie, jak się później okazało, pijanej kobiety za kółkiem.

źródło: PAP, Interia.pl

  1. Trzęsienie ziemi w rządzie? „Rzeczpospolita” informuje o poważnych zmianach
  2. Mocne komentarze ekspertów po meczu ze Słowacją. Wskazują na winnych porażki
  3. Tragedia Michała Wiśniewskiego. Śmierć zabrała mu jedną z najważniejszych osób

Zobacz również: