Rosjanie zabili sportowca

Tragiczne informacje napłynęły z jednego z toruńskich szpitali. W nocy z piątku na sobotę zmarła niespełna 3-letnia dziewczynka. W rezultacie przeprowadzonego dochodzenia ujawniono wstrząsające okoliczności śmierci dziecka.

Dziecko miało poważne urazy mózgu

Przypomnijmy, iż trzylatka trafiła na oddział intensywnej terapii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu pod koniec maja. Bezsprzecznie lekarze z ogromnym poświęceniem walczyli o życie dziecka, chociaż stan dziewczynki od początku był krytyczny. Niestety, w nocy z 11 na 12 czerwca walkę tę przegrali. Prawdopodobnie obrażenia głowy i mózgu były na tyle rozległe, że dziecka nie dało się uratować. „Niestety dziewczynka zmarła w nocy z piątku na sobotę” – poinformował rzecznik prasowy szpitala Janusz Mielcarek.

Warto zauważyć, iż śledczy doszli do wstrząsających ustaleń. Po pierwsze, to rodzice dziecka doprowadzili do jego śmierci. Po drugie, Sylwia M. i Przemysław O. mieli się znęcać nad dziewczynką już od kwietnia. „23-letnia Sylwia M. i 32-letni Przemysław O. są podejrzani o to, że w okresie co najmniej od kwietnia tego roku do 28 maja, działając wspólnie i w porozumieniu, znęcali się fizycznie nad małoletnią córką w wieku 2 lat i 11 miesięcy. Zadali jej uderzenia przedmiotami, otwartą dłonią po całym ciele, w tym w szyję oraz w twarz, a także nie zapewnili jej niezbędnej pomocy koniecznej do zaopatrzenia złamania kości ramiennej prawej”, „Do kulminacji doszło 28 maja. Wówczas rodzice mieli spowodować u dziecka urazy głowy. Zadając ciosy, doprowadzili do licznych zmian w obrębie mózgowia i masywnego obrzęku mózgu” – tłumaczy rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Toruniu prokurator Andrzej Kukawski.

Oprócz tego, prokuratura ustaliła, że pogotowie wezwał Przemysław O. Oczywiście lekarze widząc w jakim stanie jest dziewczynka, od razu wezwali funkcjonariuszy policji. Stróże prawa zatrzymali wyrodnych opiekunów. Postawiono im zarzut usiłowania zabójstwa córki. „Mając na uwadze dobro śledztwa, nie mogę ujawnić treści ich wyjaśnień. Zdecydowaliśmy się w niedzielę 30 maja na złożenie do sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie podejrzanych na okres 3 miesięcy. Sąd przychylił się do tego wniosku” – relacjonuje Kukawski.

Z pewnością teraz, kiedy dziecko zmarło, zarzut zostanie przekwalifikowany na zabójstwo. „Kolejnych czynności prokuratury w tej sprawie należy oczekiwać po weekendzie” – oświadczył przedstawiciel wymiaru sprawiedliwości.

Źródło: RMF FM/PAP

  1. Wyniosła wirusa z laboratorium. Wiemy co chciała z nim zrobić
  2. Matka zapomniała o dziecku. Niemowlę omal nie zginęło. „Idiotka nie zasługuje na dziecko”
  3. Przed nami niespokojna sobota. IMGW wydaje alerty meteorologiczne niemalże dla całego kraju

Zobacz również: