amstaff pogryzł dziecko

Niepokojące doniesienia z powiatu zielonogórskiego. Amstaff pogryzł tam 3,5-letnią dziewczynkę. Dziecko próbował ratować ojciec, ale pies jeszcze bardziej w tym momencie się rozwścieczył. Dziewczynka trafiła do szpitala, a Amstaff będzie poddany obserwacji.

3,5-letnia dziewczynka miała sporo szczęścia

O wszystkim donosi portal Onet i Polska Agencja Prasowa. „Z ranami twarzy i ręki trafiła do szpitala 3,5-letnia dziewczynka, która została pogryziona przez 11-miesięcznego pasa rasy amstaff w Nowogrodzie Bobrzańskim w pow. zielonogórskim.” – czytamy w portalu Onet.pl cytat z wypowiedzi Małgorzaty Barskiej z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Do zdarzenia doszło na prywatnej posesji. Do gospodarzy przyszli znajomi wraz z córką. Dziewczynka bawiła się na podwórku z małym amstafffem. Nic nie zapowiadało tragedii, ale w pewnym momencie, rodzice usłyszeli krzyk dziewczynki.

„Ojciec dziewczynki pobiegł na ratunek. Okazało się, że pies ugryzł jego córkę w rękę.” – czytamy w portalu Onet.pl. Kiedy mężczyzna próbował odciągnąć agresywnego psa od swojej córki, ten jeszcze raz ją zaatakował. Tym razem ugryzł dziewczynkę w twarz. 3,5-latka została przewieziona do szpitala. Pojawiły się pierwsze rokowania na temat jej stanu zdrowia.

„Na szczęście obrażenia, których doznała, nie są bezpośrednim zagrożeniem dla jej życia. Została jednak pokaleczona.” – donosi Onet. Amstaff zostanie teraz poddany obserwacji, o jego losie zadecyduje Powiatowy Lekarz Weterynarii.

„Wobec właścicieli psa będzie prowadzona sprawa z art. 160 Kodeksu karnego mówiącego o narażeniu człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Informacja o tym wydarzeniu zostanie też przekazana sądowi rodzinnemu, który oceni czy rodzice pokrzywdzonej dziewczynki w należyty sposób sprawowali nad nią opiekę.” – przekazała Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

źródło: Onet, PAP

  1. Matka zapomniała o dziecku. Niemowlę omal nie zginęło. „Idiotka nie zasługuje na dziecko”
  2. Nie żyje trzyletnia dziewczynka. Wstrząsające ustalenia śledczych
  3. Ponad 56-milionowe dofinansowanie dla policji. Wiemy na co pójdą pieniądze

Zobacz również: