policjant
zdjęcie ilustracyjne

Do polskich policjantów trafi wielomilionowe dofinansowanie. Mowa o blisko 57 milionach złotych, które wpłyną do policyjnej kasy. Na co zostaną przeznaczone te gigantyczne środki finansowe? 

Komenda Główna Policji dobrze wie, co zrobi z takim wsparciem

W piątek 11 czerwca w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej podpisano umowę, na mocy której polska policja otrzyma milionowe wsparcie. Komenda Główna Policji już wie, że środki te przeznaczy na dofinansowanie projektu „Bezpieczniej na drogach – motocykle dla służby ruchu drogowego”.

Pieniądze, które trafiają do służb mundurowych, pochodzą zarówno z krajowego budżetu, jak i unijnego. „Ze wsparciem Funduszy Europejskich i środków krajowych w Polsce powstaje nowoczesna sieć drogowa. Z funduszy unijnych, oprócz inwestycji w nowe drogi, dofinansowujemy również działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przykładem takiego projektu jest dzisiejsze przedsięwzięcie” – poinformował wiceminister w resorcie funduszy i polityki regionalnej.

Tym razem, Polska policja otrzyma dofinansowanie z zewnątrz na kwotę ponad 56 milionów złotych. Środki te uzyskano w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Dzięki takiej pomocy Komenda Główna Policji zamierza zakupić 478 sztuk motocykli ciężkich, czyli takich o pojemności silnika powyżej 1000 cm sześciennych. Oprócz tego, planowane jest nabycie 876 kompletów strojów dla policjantów – motocyklistów.

Zdaniem pierwszego zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsektora Dariusza Augustyniaka na dofinansowaniu policji skorzystają głównie obywatele. „Zakup wpłynie znacząco na zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym” – zaznacza Augustyniak. Dzięki flocie nowych motocykli funkcjonariusze staną sie bardziej mobilni, szybciej dotrą na miejsce wypadku drogowego, czy kolizji. Poprawić ma się także ich komfort pracy, a to ma mieć bezpośredni wpływ na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na polskich drogach.

Warto dodać, iż część pieniędzy zostanie przeznaczona także na szkolenie dla funkcjonariuszy. „Są to kombinezony, ale również szkolenia dla policjantów” – wyjaśnia Joanna Lech, p.o. dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Źródło: PAP, Money.pl

  1. 3-letni chłopiec zmarł w wyniku wypadku samochodowego. Poszukiwany jest sprawca [FOTO]
  2. Co dalej z „Jeden z dziesięciu”? TVP wydało pilne oświadczenie
  3. Jest groźniejszy niż koronawirus? Niepokojące doniesienia o nowym wirusie

Zobacz również: