Jeden z dziesięciu Sznuk
Tadeusz Sznuk, prowadzący Jeden z Dziesięciu, źródło: TVP

„Jeden z dziesięciu” zniknie z telewizyjnej anteny? Tego typu doniesienia zelektryzowały fanów popularnego teleturnieju. Sprawa zrobiła się na tyle głośna, iż TVP zdecydowało się wydać stosowne oświadczenie.

„Jeden z dziesięciu” doczeka się kontynuacji

Z pewnością „Jeden z dziesięciu” należy do jednych z najstarszych teleturniejów, które nadal są emitowane w telewizji publicznej. Po raz pierwszy program pojawił się na naszych ekranach 3 czerwca 1994 roku. Zatem nie tak dawno minęło 27 lat odkąd format zagościł w TVP.

Od samego początku gospodarzem teleturnieju jest Tadeusz Sznuk. Chociaż mężczyzna jest również lektorem filmowych oraz dziennikarzem telewizyjnym, to i tak, większość Polaków kojarzy go z „Jeden z dziesięciu”.

Wielbiciele formatu przeżywają jednak chwile niepewności. Otóż po każdym Wielkim Finale danej edycji „Jeden z dziesięciu” Tadeusz Sznuk zapraszał widzów na kolejną odsłonę teleturnieju. Podczas ostatniego odcinka 124. edycji hitu TVP stało się zupełnie inaczej. Prowadzący nie uczynił tego symbolicznego gestu.

W związku z tym co zrobił, a raczej czego nie zrobił prezenter, zaczęły się pojawiać plotki jakoby „Jeden z dziesięciu” mial zniknąć z anteny TVP. Napiętą sytuację podgrzała informacja o konflikcie między władzami telewizji publicznej a realizatorami tego popularnego teleturnieju. „Trudno powiedzieć, bo rozmowy z telewizją trwają. Niestety nie są proste. Telewizja postawiła takie warunki, które trudno zaakceptować – zaznaczał jeden z pracowników” – poinformowało studio Euromedia TV.

Takie słowa z pewnością nie uspokoiły fanów teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Na szczęście sytuacja wyjaśniła się. Telewizja publiczna wydała stosowne oświadczenie, w którym rowiewa wszelkie wątpliwości dotyczące kolejnej edycji programu. Okazuje się, że los hitu jest niezagrożony. Jeszcze w czerwcu mają rozpocząć się nagrania do nowej serii, natomiast emisję zaplanowano na jesień. „Strony znalazły porozumienie. Zgodnie z planem premierowe odcinki teleturnieju obaczymy jesienią, a prowadzącym jest oczywiście Tadeusz Sznuk” – podało Centrum Informacji TVP.

Źródło: o2.pl, TVP

  1. Jest groźniejszy niż koronawirus? Niepokojące doniesienia o nowym wirusie
  2. O tym się mówi. Przepracował tylko 1 dzień, dostał emeryturę. Kwota zwali Cię z nóg
  3. Rewolucja w dostępie do leków. Szczegóły napawają optymizmem

Zobacz również: