emeryci

Zastanawiasz się, ile wynosi najniższa emerytura w Polsce? Teraz już nie musisz. Właśnie media opisały przypadek osoby, która w swoim życiu przepracowała, uwaga, tylko jeden dzień. Teraz otrzymuje świadczenie emerytalne, jednak jego kwota może jedynie… wywołać salwy śmiechu.

Najbiedniejszy emeryt w Polsce?

Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska przedstawiła opinii publicznej wiele ciekawych danych, dotyczących emerytur w Polsce. W swoim wystąpieniu poruszyła temat najniższej emerytury w Polsce, która jest rekordowo niska.

Najbiedniejszy emeryt jeszcze w marcu tego roku miał otrzymywać… 3 grosze miesięcznie. Teraz jednak, Uścińska poinformowała, że najniższa emerytura w Polsce wynosi 1 grosz i dotyczy osoby, która w swoim życiu przepracowała tylko jeden dzień. Co warte podkreślenia, miesięczne koszty obsługi takiej emerytury przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych znacznie przewyższają kwotę wypłacanego świadczenia. Można więc się zastanowić, jaki jest sens tego wszystkiego?

„Osoba, która otrzymuje tak niskie świadczenie emerytalne, przepracowała łącznie 1 dzień. Jak uważa prezes ZUS, należy myśleć nad wprowadzeniem minimalnego stażu, który uprawnia do emerytury. Ciekawe jest to, że w przypadku groszowej emerytury, koszt wysłania takiego świadczenia przekazem pocztowym jest kilkaset razy wyższy od samego świadczenia.” – analizuje całą tę sytuację portal o2.pl.

Informacja o najniższej emeryturze w Polsce pojawiła się też w oficjalnych kanałach informacyjnych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

źródło: o2.pl, ZUS, Twitter

  1. Nożownik zaatakował w jednym z polskich miast. Trwają poszukiwania sprawcy
  2. Rewolucja w dostępie do leków. Szczegóły napawają optymizmem
  3. Rząd podjął decyzję. Wiadomo co z obostrzeniami podczas wakacji. Nie wszyscy będą zadowoleni

Zobacz również: