atak nożownika

Przerażające sceny rozegrały się w jednym z Polskich miast. Młoda kobieta została niespodziewanie zaatakowana przez nożownika. Funkcjonariusze policji jak dotąd nie ujęli sprawcy. Z pewnością, okoliczności zdarzenia niejednego przyprawią o gęsią skórkę.

Ofiara cudem uszła z życiem. Pomógł telefon

Do tej pory sytuacje tego typu znaliśmy głównie z amerykańskich seriali kryminalnych. Niestety, do zatrważającego zdarzenia doszło tym razem w jednym z polskich miast. Chodzi o położone w południowej Wielkopolsce, Kępno.

Przerażający incydent wydarzył się w miniony wtorek 8 czerwca. Późnym wieczorem, około godziny 23 na skrzyżowaniu ulic Poznańskiej i Ruchu Oporu zaatakował nożownik. Ofiarą napaści padła młoda kobieta. Przestępca zatrzymał 28-latkę, kiedy ta jechała rowerem. Sprawca próbował uzyskać od rowerzystki pieniądze. Kiedy dziewczyna odmówiła, wyjął nóż i zadał jej cios. Następnie uciekł z miejsca zdarzenia.

Niewątpliwie, kobieta miała mnóstwo szczęścia. Chociaż cios padł w okolice klatki piersiowej, 28-latka nie odniosła żadnych obrażeń. Można powiedzieć, że cudem uszła z życiem. Co zaskakujące, stało się tak dzięki telefonowi komórkowemu. Sterroryzowana dziewczyna miała aparat w kieszonce. Ostrze noża trafiło dokładnie w miejsce, w którym znajdowała się jej komórka.

Oczywiście pokrzywdzona zaalarmowała funkcjonariuszy policji. Stróże prawa natychmiast podjęli działania. Obecnie trwają poszukiwania nożownika. „Na miejscu pracowało kilkunastu funkcjonariuszy naszej jednostki. Sprowadzono grupę dochodzeniowo-śledczą i psa tropiącego. Cały czas trwają czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy” – przekazał rzecznik prasowy policji w Kępnie sierż. Rafał Stramowski.

Mamy nadzieję, że organy ścigania niebawem ustalą tożsamość sprawcy. Zaś kobieta może tylko cieszyć się, iż sprawa zakończyła się w ten sposób. W końcu cios nożem mógł nie tylko spowodować poważne obrażenia, ale również przyczynić się do śmierci. Tymczasem, 28-latkę czeka tylko zakup nowego aparatu telefonicznego. Jej zdrowiu nic nie zagraża.

Źródło: Fakt, PAP

  1. TVP wyemituje 3. sezon hitowego serialu. Znamy szczegóły najnowszej odsłony „Zniewolonej”
  2. Marcin Pendowski zapadł w śpiączkę farmakologiczną po tragiczny wypadku. Los muzyka pod znakiem zapytania
  3. Rząd podjął decyzję. Wiadomo co z obostrzeniami podczas wakacji. Nie wszyscy będą zadowoleni

Zobacz również: