Mateusz Morawiecki

Zgodnie z planem, rząd ustami Mateusza Morawieckiego przekazał dzisiaj najnowsze decyzje dotyczące koronawirusowych obostrzeń. I od razu musimy przyznać, że nie wszyscy będą zadowoleni. W grupie niezadowolonych z decyzji Premiera Rzeczypospolitej Polskiej i Ministra Zdrowia będą z całą pewnością osoby niezaszczepione, ale nie tylko.

Mateusz Morawiecki ogłosił najnowsze decyzje, dotyczące obostrzeń koronawirusowych

„Od 13 czerwca rząd wprowadza pierwsze zmiany w obostrzeniach.” – informuje portal Interia.pl, który wnikliwie wysłuchał tego, co Mateusz Morawiecki miał do przekazania mediom i społeczeństwu podczas specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej.

Głównie zmiany dotyczą limitu osób, mogących uczestniczyć w poszczególnych wydarzeniach. Po pierwsze, więcej osób będzie mogło brać udział w obrzędach kościelnych. 26 czerwca zwiększony zostanie też limit na targach, konferencjach i w hotelach. Nowe obostrzenia, a de facto ich poluzowanie czeka także obiekty sportowe i branżę koncertowo-eventową.

„Pandemia niestety się nie zakończyła. Mamy wciąż do czynienia z niebezpiecznymi mutacjami. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych i szczepienie się, ponieważ coraz więcej krajów Europy wdraża certyfikacje umożliwiającą łatwiejsze przemieszczanie się.” – przekazał jednocześnie Mateusz Morawiecki.

„Od 13 czerwca dozwolona będzie sprzedaż oraz spożywanie jedzenia i picia w kinach, teatrach, na koncertach i w innych instytucjach kultury i rozrywki. (…) Od 26 czerwca limit osób w siłowniach, klubach fitness, kasynach, obiektach handlowych, placówkach pocztowych, bibliotekach, targach, konferencjach, wystawach i salach zabaw – wyniesie jedna osoba na 10 mkw. (…) Transport publiczny będzie mógł być obłożony w 100 proc. Pasażerowie nadal muszą mieć maseczki zakrywające usta i nos. (…) W zgromadzeniach będzie mogło wziąć udział maksymalnie 150 osób.” – wyjaśnia Interia.pl. Co ciekawe, ograniczenia te nie będą dotyczyć osób już w pełni zaszczepionych. Z ograniczeń nie będą jednak wyłączeni ozdrowieńcy, co jest swego rodzaju zaskoczeniem.

Mateusz Morawiecki przekazał także, że kolejne decyzje będą podejmowane dopiero 26 czerwca. Wówczas możemy spodziewać się przełomu, jeśli liczba zakażeń koronawirusem wciąż będzie maleć bądź utrzymywać się na wyjątkowo niskim poziomie.

źródło: Interia, mat. prasowe

  1. Horror ciężarnej kobiety. Szpital nabrał wody w usta i nie komentuje sprawy
  2. Tak dziś wygląda grób Bohdana Smolenia. Niektórym może zrobić się wstyd
  3. Kolejny problem ze szczepionką AstraZeneci. Polska zrezygnuje z tych preparatów?

Zobacz również: