Bohdan Smoleń

Bohdan Smoleń zmarł 4,5 roku temu. Jednak pamięć o wybitnym aktorze, piosenkarzu, satyryku, artyście kabaretowym i działaczu społecznym przetrwała po dzień dzisiejszy. Wczoraj Smoleń obchodziłby swoje 74. urodziny. W tym dniu wspominało o nim wiele gazet i portali internetowych. W sieci pojawił się także widok grobu Bohdana Smolenia. Niektórym po obejrzeniu zdjęcia publikowanego w naszym tekście może zrobić się zwyczajnie wstyd.

Pamięć o Bohdanie Smoleniu nadal trwa

Wczoraj Bohdan Smoleń gdyby żył, obchodziłby 74. urodziny. Wybitny aktor zmarł ponad 4 lata temu po ciężkiej i wymęczającej chorobie. Mimo upływu już tylu lat, o opiece nad jego grobem nie zapomniała rodzina, bliscy, przyjaciela a także fani. Zdjęcie nagrobka, wypełnionego do ostatniego wolnego miejsca zniczami i kwiatami w ekspresowym tempie obiegło Internet.

Na opublikowanym między innymi w portalu Twitter zdjęciu, które jest widoczne poniżej, widzimy grób rodziny Smoleń. Piękny pomnik jest przyozdobiony całą masą zniczy, która ustawiona jest praktycznie w każdym dostępnym miejscu. Widzimy też przepiękne, świeże kwiaty i figurki aniołków.

Taki widok może zawstydzić wszystkich tych, którzy nie dbają o groby bliskich. Na polskich cmentarzach jest wiele zaniedbanych i opuszczonych miejsc. Warto więc zatrzymać się i wspomnieć w tym miejscu o swoich bliskich zmarłych, czy miejsca ich pochówku otaczamy należytą dbałością.

Bohdan Smoleń zmarł w 2016 roku. Jego poważne problemy zdrowotne zaczęły się już w 2008 roku, kiedy przeszedł przewlekłe zapalenie płuc. Lekarze mówili, że to następstwo wypalanych kilku paczek papierosów dziennie. W tym samym roku doznał też wylewu, a sytuacja powtórzyła się dwa lata później. Tragicznie ze zdrowiem Smolenia było w roku 2015, kiedy przeszedł trzeci wylew. Miał problemy z oddychaniem, dostał paraliż, musiał poruszać się na wózku inwalidzkim. Dodatkowo stracił głos. Zmarł 15 grudnia 2016 roku w Poznaniu.

źródło: o2.pl, Twitter, Wikipedia

  1. Horror ciężarnej kobiety. Szpital nabrał wody w usta i nie komentuje sprawy
  2. Kolejny problem ze szczepionką AstraZeneci. Polska zrezygnuje z tych preparatów?
  3. Chłopiec wjechał wprost pod rozpędzony samochód. Wszystko nagrały kamery (WIDEO)

Zobacz również: