pożar
Leszek Szymański / PAP

Do niecodziennej sytuacji doszło na balkonie jednego z mieszkań. Dramat rozegrał się w trakcie grilla. Nie żyje jedna osoba, a siedem jest rannych.

Niespodziewanie nastąpiła eksplozja grilla

W minioną sobotę doszło do tragicznego zdarzenia. Na terenie jednego z balkonów w Bawarii na Weinberger Strasse w Neumarkt wybuchł grill gazowy. Eksplozja nastąpiła w nocy około godziny 1:40.

Na miejsce eksplozji przybyła straż pożarna. Funkcjonariusze ustalili, że na balkonie mieszkania, znajdującego się na parterze, wybuchła butla z gazem zasilająca grill. W wyniku wybuchu właściciel lokalu odniósł poważne obrażenia. Mężczyzna trafił do szpitala z oparzeniami całego ciała. Niestety ten 58-letni człowiek zmarł. Z kolei siedem innych osób podtruło się gazem. Dodajmy, że w tej liczbie znaleźli się także dwaj ratownicy.

„Według aktualnych doniesień doszło do deflagracji podczas przygotowywania jedzenia na grillu” – przekazali dziennikarze. Zdaniem policji do eksplozji grilla mogła dojść z winy osoby obsługującej to urządzenie. Służby rozpatrują też scenariusz zakładający usterkę techniczną sprzętu. Póki co funkcjonariusze prowadzą dochodzenie w tej sprawie.

Lokalni dziennikarze podali kilka szczegółów dotyczących tragicznego grilla. „Według sąsiadów nastąpił głośny huk, po którym pojawiły się ogień i dym. Służby ratunkowe uczestniczące w akcji opanowały pożar zanim rozprzestrzenił się na resztę budynku” – poinformowały media. „Balkon jest całkowicie zwęglony, widok stopionej skrzynki na kwiaty pozwala uzmysłowić sobie, jak wysoka była temperatura, gdy gaz eksplodował” – dodano.

źródło: Polsat News

Zobacz również: