nie żyje legendarny muzyk

Smutną wiadomość przekazał dziś Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. Nie żyje młody strażak. Mężczyzna zginął tragicznie. Tuż przed śmiercią mundurowy brał udział w akcji gaśniczej.

35-letni strażak zginął w trakcie powrotu z akcji gaśniczej

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej Andrzej Bartkowiak przekazał za pomocą mediów społecznościowych tragiczną wiadomość. Nie żyje 35-letni strażak. Mężczyzna zginął w skutek dramatycznego wypadku samochodu straży pożarnej.

Kmdt Bartkowiak podał, iż w feralnym wozie strażackim jechało trzech funkcjonariuszy KG PSP. Strażacy wracali z akcji gaśniczej pożaru w miejscowości Osła w województwie dolnośląskim.

„Dziś rano doszło do wypadku samochodu straży pożarnej z trzema funkcjonariuszami KG PSP wracającymi z działań przy pożarze w m. Osła (woj. dolnośląskie). W wyniku nieszczęśliwego wypadku, jeden funkcjonariusz poniósł śmierć a dwóch zostało rannych. Ogromna tragedia” – napisał Komendant Główny PSP.

Andrzej Bartkowiak zaznaczył, iż od dzisiejszej niedzieli tj. 7 sierpnia do dnia pogrzebu strażacy w całym kraju upamiętnią zmarłego kolegę strażaka. „Uczczenie minuta ciszy oraz włączenie sygnałów alarmowych i świetlnych we wszystkich jednostkach PSP jutro podczas zmiany służby o godz 8.00 Równocześnie flagi do połowy masztu z kirem – do dnia pogrzebu. Zachęcamy jednostki OSP do wzięcia udziału. Proszę o modlitwę…” – poinformował szef PSP.

Informację dotyczącą śmierci młodego strażaka potwierdziła policja. Mł. asp. Krzysztof Marcjan z biura prasowego dolnośląskiej policji wyznał, iż do tragicznego wypadku doszło po godzinie 3:00 rano na autostradowej obwodnicy Wrocławia. „Bus uderzył w barierę energochłonną. Trzy osoby zostały poszkodowane. Niestety, jednej z nich, 35-latka, nie udało się uratować” – przekazał policjant.

Na koniec warto wspomnieć, iż krótko przed tragedią na drodze strażacy wracali z akcji gaśniczej. Tam walczyli z pożarem zakładów przetwórstwa tworzyw sztucznych w miejscowości Osła w pow. bolesławieckim.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: