nie żyje aktorka

Rodzice 12-letniego chłopca przegrali walkę z sądem. Wyrok oznaczał jedno. Ich dziecko umrze. Właśnie dziś pojawiła się tragiczna wiadomość o śmierci nastolatka. Archie Battersbee nie żyje.

Sąd uznał, że Archie Battersbee nigdy się nie obudzi

Ta wiadomość wstrząsnęła opinią publiczną na całym świecie. Nie żyje Archie Battersbee, który został znaleziony nieprzytomny w swoim domu. Od tego czasu tj. 7 kwietnia rodzice chłopca walczyli z sądami o to, aby ich dziecko mogło nadal być podłączone do aparatury podtrzymującej życie.

Niestety rodzice 12-latka przegrali. Ponieważ państwo Battersbee wyczerpali wszystkie możliwe środki odwoławcze, lekarze wykonali wyrok sądu. Chłopca odłączono od aparatury.

Przypomnijmy, iż zarówno medycy, jak i Europejski Trybunał Praw Człowieka stwierdzili, że Archie już nigdy nie obudzi się. Według ekspertów jego mózg był uszkodzony w tak dużym stopniu, że odzyskanie przytomności byłoby niemożliwe.

Specjaliści nie mieli wątpliwości, że podtrzymywanie 12-latka przy życiu byłoby dla niego męką. Uszkodzony pień mózgu upośledził bowiem wszystkie funkcje tego organu.

Chłopiec brał udział w niebezpiecznej zabawie internetowej

Jak już wspomnieliśmy matka odnalazła nieprzytomnego chłopca 7 kwietnia 2022 roku. Jak się później okazało, Archie brał udział w internetowym wyzwaniu związanym z jak najdłuższym zablokowaniem dopływu krwi do mózgu.

Od tego momentu z 12-latkiem nie było żadnego kontaktu. Mimo tego rodzina liczyła na cud. Chcieli za wszelką cenę walczyć o życie synka. Z tego powodu byli stanowczo przeciwni odpięciu go od aparatury podtrzymującej życie. Poszli nawet do sądu.

Chłopiec od soboty 6 sierpnia nie otrzymał już leków. Niedługo potem wyłączono również aparaturę. Oficjalna godzina zgonu nastolatka to 12:15.

Warto podkreślić, iż rodzina Archiego uważa, że wyrok sądu jest niesprawiedliwy. „Mamy nadzieję, że żadna rodzina nie będzie musiała przechodzić przez to, przez co my przeszliśmy. To barbarzyńskie” – przyznała żona brata Archiego, Ella Rose Carter.

źródło: Goniec

Zobacz również: