Adam Niedzielski
Tomasz Gzell, PAP

Minister Zdrowia, Adam Niedzielski gościł na antenie Polsat News. Był pytany między innymi o obecną sytuację pandemiczną w Polsce, planowane zmiany w obostrzeniach oraz o system szczepień. W pewnym momencie szef resortu zdrowia został zapytany o coraz częściej pojawiający się w przestrzeni publicznej pomysł przymusowych szczepień przeciwko koronawirusowi.

Adam Niedzielski rozwiał wątpliwości, ale to nie koniec?

„Na razie nie rozważamy wprowadzenia przymusu szczepień.” – przyznał pytany o to na antenie Polsat News, Adam Niedzielski. Kluczowe mogą być tu słowa „na razie”, które każą sugerować, że gabinetach Ministerstwa Zdrowia rzeczywiście taka dyskusja się toczyła. To jednak nie wszystko.

W rozmowie z Adamem Niedzielskim poruszono kolejny ważny i dość często przewijający się w opinii publicznej wątek. Chodzi o to, aby osoby, które świadomie nie chcą się zaszczepić przeciwko koronawirusowi, na wypadek zachorowania, z własnej kieszeni pokrywały koszty leczenia. Co o tym pomyśle sądzi Minister Zdrowia?

„Do tej pory stosowaliśmy takie podejście, że przekonujemy do szczepień. Historia i doświadczenie pokazują, że to dosyć skuteczna metoda.” – przekonuje Adam Niedzielski, cytowany przez portal Interia.pl. „To absolutnie nieakceptowalne. Po to jest system leczenia publicznego, żeby ta pomoc była udzielana. Od tego jest państwo, na tym polega nasza rola.” – dodał Minister Zdrowia w odpowiedzi na pytanie o to, by osoby niezaszczepione same miały pokrywać koszty leczenia.

Kolejnym tematem rozmowy były szczepienia młodych. Adam Niedzielski zapewnił, że Ministerstwo Zdrowia dysponuje wynikami badań, wyraźnie pokazującymi, że szczepionki są tak samo bezpieczne dla osób pełnoletnich, jak i dla osób w wieku 16-17 lat. Jednocześnie szef resortu zdrowia zapewnił, że nikt nikogo nie będzie zmuszał do szczepień, a rząd uchyla jedynie taką furtkę dla wszystkich chętnych.

źródło: Interia, Polsat News

  1. Od 21 czerwca Polacy mogą mieć problem ze swobodnym poruszaniem się po Europie
  2. Afera w Policji. Wirtualna Polska dotarła do nowych informacji
  3. Nowy trop w sprawie zamachu na Jana Pawła II. Kto naprawdę wydał rozkaz?

Zobacz również: