foto: YouTube/WGmedia.eu

Wokalista De Mono Andrzej Krzywy udzielił niedawno ciekawego wywiadu. Muzyk powiedział czym zajmuje się w czasie pandemii. Jak wyznał w ostatni koncert zagrał we wrześniu minionego roku. A więc musiał znaleźć inne źródło utrzymania.

Andrzej Krzywy gościł niedawno u dziennikarza Damiana Michałowskiego. W audycji Radia Zet wokalista De Mono zdradził kilka zaskakujących szczegółów. Przyznał, że w czasie pandemii jego sytuacja znacznie się pogorszyła. Jego zespół w ubiegłym roku miał zagrać tylko 2 koncerty, przy czym średnio De Mono dawało takich rocznie 50-60.

Nie jest kolorowo. To już jest ponad rok, kiedy w zasadzie jesteśmy bez roboty, krótko mówią – mówił w rozmowie z Michałowskim.

Jednak ten nie tylko mówi o tym głośno w mediach. Powiedział on, że sam zakasał rękawy i wszedł zupełnie inną branżę niż dotąd.

Andrzej Krzywy zmienił branżę?

Tak, wokalista De Mono mówi otwarcie, iż na czas pandemii znalazł inne zajęcie, które stało się również tym zarobkowym. Co więcej podjął on pracę fizyczną. Podkreśla on, że robi to też przede wszystkim, aby utrzymać rodzinę.

Pomagam mojemu szwagrowi, który jest cieślą i konstruuję drewniane budowle. Pracuję fizycznie na budowie – powiedział.

Andrzej Krzywy poruszył w rozmowie również aspekt wsparcia państwa dla artystów. Powiedział on, że korzysta on z dofinansowań rządu, jednak to mu nie wystarcza. Dodaje również, że ma on zapewnione środki z funduszu socjalnego dla artystów.Podkreśla jednak, że nie są to duże sumy.

Krzywy w ostrych słowach działań rządu

Andrzej Krzywy zdecydowanie nie jest entuzjastą działań obecnego rządu. Przede wszystkim sprzeciwia się rozporządzeniu dotyczącemu zakazu koncertów grup muzycznych.

Artysta z taśmą może wystąpić, ale w grupie muzycznej już nie może zagrać. Chyba że każdy z członków byłby jednoosobowym zespołem i gralibyśmy w tym samym czasie. Mógłbym grać solo z kasetą, ale z zespołem już nie mogę. Teoretycznie, gdybym nazwał nasz występ kabaretem, to już moglibyśmy wystąpić. To jest paranoja i trochę oszukaństwo – sumował gorzko Krzywy.

Fragment wywiadu z Andrzejem Krzywym możesz zobaczyć poniżej. Całość z kolei możesz obejrzeć w serwisie YouTube TUTAJ.

https://twitter.com/RadioZET_NEWS/status/1392178017061982221?s=20

źródło: Radio Zet/popularne.pl

ZOBACZ TEŻ:
  1. Znany polski sportowiec kpi z opłaty reprograficznej. „Też chcę godnie żyć!”
  2. Adam Nergal Darski zdradził swoje sympatie polityczne. Duże zaskoczenie
  3. Magda Gessler odpowiada na krytykę. Skąd gigantyczne ceny w jej restauracjach?

Zobacz również: