To z kim zdecydowanie Adam Darski nie sympatyzuje już wiedzieliśmy od dawna. Nie trudno też było się domyślić. Nergalowi zdecydowanie nie po drodze z koncepcjami polskiej prawicy, a zwłaszcza tej obecnie u władzy. Jednak skoro nie ci, to kto? Lewica? Niekoniecznie. Darski zdradził w jednym z wywiadów komu kibicuje. Dla wielu jego słowa mogą sporym zaskoczeniem.

Nie żadną tajemnicą, że Nergalowi zwłaszcza nie po drodze z kościołem. Jak deklarujący się ateista zdecydowanie opiera się wszelkim naciskom środowisk katolickich. Tym bardziej głośno mówi w mediach o – jego zdaniem – tragicznej sytuacji Polski, jeśli chodzi o rozdział religii od państwa.

Stąd też między innymi jego apatia do polityków Prawa i Sprawiedliwości. Tym samym również krytycznym okiem patrzy on na Konfederatów, co nieraz podkreślał w rozmowach z dziennikarzami. Jeszcze w połowie marca ukazał się kontrowersyjny wpis muzyka, gdzie użył słynnych ośmiu gwiazdek, przy okazji informacji o tym, że się zaszczepił.

Komu kibicuje Adam Darski?

Podczas ostatniej rozmowy z dziennikarzem Wirtualnej Polski w programie Newsroom Adam Darki zdradził, iż w tej chwili jego politycznym sojusznikiem jest Szymon Hołownia. Mówił o nim w kontekście powracającego tematu kościoła. Według niego jest on jednym z niewielu, który może coś zmienić w tej kwestii.

„To bardzo ważne, żeby z ust polityka katolika padła taka deklaracja: „jestem katolikiem, ale rozdział państwa od Kościoła jest obligatoryjny, jeżeli chcemy ewoluować jako państwo demokratyczne” – mówił Nergal.

Przypomnijmy, że Nergal ruszył niedawno z kampanią Odro Blasfemia. Jego kampania ma celu m.in. walkę o wolność sztuki świeckie państwo i wykreślenie art. 196 Kodeksu karnego, w którym mowa o obrazie uczuć religijnych.

źródło: WP.pl

ZOBACZ TEŻ:

  1. 15 tys. kary za obrazę uczuć religijnych. Nergal nie przyznaje się do zarzutów
  2. Nergal zabrał głos nt. imprezy u Piaska. Jak zwykle nie owijał w bawełnę

Zobacz również: