Książę Filip BBC

Bez wątpienia na Wyspach Brytyjskich rozpętała się burza. Wszystko z powodu nagrania, które pojawiło się na antenie BBC. Wielbiciele brytyjskiej rodziny królewskiej spekulują, czy Książę Filip nie żyje? 

99-letni Książę Filip zaniemógł

Przypomnijmy, iż blisko 100-letni małżonek Królowej Elżbiety II trafił ponad dwa tygodnie temu do szpitala. Media szeroko rozpisywały się na temat stanu zdrowia Księcia Edynburga. Zdaniem dziennikarzy senior źle się poczuł, a nieco później przyplątała się infekcja, którą trzeba było zwalczyć.

Oczywiście, jak to często bywa w przypadku brytyjskiej rodziny królewskiej, pojawiły się plotki jakoby Książę Filip był w bardzo złym stanie. Według tabloidów świadczyła o tym poruszająca wizyta Księcia Karola w szpitalu. Następca trony miał mieć oczy pełne łez po odwiedzinach u swojego ojca. Z drugiej strony, nie brakowało informacji, że Książę Edynburga pomimo pobytu na szpitalnym oddziale tryska humorem.

Prawdopodobnie takie sprzeczne informacje spowodowały, iż brytyjska rodzina królewska postanowiła wydać oficjalne oświadczenie w sprawie królewskiego małżonka. Z komunikatu wynikało, że Książę Filip przeszedł operację serca. Na szczęście jego stan jest dobry. Co oczywiste, w związku z zabiegiem, senior musi pozostać przez najbliższe dni w szpitalu.

Kiedy wielbiciele brytyjskiej rodziny królewskiej odetchnęli z ulgą, nagle wydarzyło się coś, co wywołało u nich spory niepokój. Chodzi o nagranie, które przypuszczalnie przez pomyłkę, wyemitowała stacja BBC.

Jednak przejdźmy do sedna. W trakcie transmisji posiedzenia parlamentu niespodziewanie oczom widzów ukazało się czarno-białe nagranie z Księciem Edynburga w roli głównej. Warto podkreślić, iż były to kadry ukazujące młodego męża Królowej Elżbiety II.

Co oczywiste, całą sytuację natychmiast skomentowali internauci. Pojawiły się opinie, iż stacja BBC dysponuje, jeszcze nieoficjalną wiadomością, jakoby Książę Edynburga miał umrzeć. „Wierzę, że to był nekrolog księcia Filipa.”, „Książę Filip nie żyje i zamierzają to ogłosić tu przed emisją wywiadu Oprah lub zaraz po nim.” – spekulowali użytkownicy popularnego portalu społecznościowego.

Zgadzacie się z przytoczonymi opiniami wielbicieli brytyjskiej rodziny królewskiej? Czy też sądzicie, że rzeczywiście BBC przez pomyłkę wyemitowała nagranie, a Książę Filip ma się dobrze?

Źródło: BBC, Twitter

  1. Prowadził Wiadomości TVP. Dziennikarz zginął wczoraj późnym wieczorem
  2. Dzieci i nastolatkowie w śmiertelnym niebezpieczeństwie. O tym nikt nie mówi
  3. Epidemiolog nie ma wątpliwości. Wskazuje na 2022 rok, nie są to dobre informacje

Zobacz również: