koronawirus deltokron

Wszyscy zastanawiamy się, kiedy skończy się pandemia koronawirusa. Jedni uważają, że nie istnieje w ogóle, inni liczą na to, że po świętach Wielkanocnych. Jeszcze kolejni wskazują na lato tego roku. Z kolei światowej klasy epidemiolog Didier Pittet mówi, że z koronawirusem będziemy musieli walczyć do lata 2022 roku. To jednak nie jedyna zła informacja. 

Koronawirus skończy się w 2022 roku? To jednak nie jedyne zmartwienie

„Koronawirus to w żadnej mierze nie jest najgorsze, co matka natura ma do zaoferowania.” – czytamy w portalu Interia, który cytuje słowa innego specjalisty, Dennisa Carrolla. Wygląda więc na to, że kiedy już i tak COVID-19 opuści świat, będziemy musieli przygotować się do życia w zupełnie nowej rzeczywistości. Jak może ona wyglądać?

Pewien niepokój wprowadzają szacunki Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). Według jednostki podległej IPBES, wśród ptaków i ssaków jest obecnie nawet 800 tysięcy wirusów. Wszystkie mają zdolność do przenoszenia się na człowieka. „Przemysłowa produkcja mięsa, targi z dziką zwierzyną, wyganianie drapieżników z kolejnych terenów przez człowieka (drapieżniki często zabijają np. myszy przenoszące choroby).” – eksperci wymieniają kilka powodów, z których wynika ciągle spiętrzająca się liczba wirusów.

Portal Interia postawił więc odważną tezę, że może okazać się, że COVID-19 jest tylko preludium do wkroczenia w erę kolejnych koronawirusów, a obostrzenia będą nie tylko wytycznymi rządowymi, ale czymś na miarę walki o przetrwanie w świecie.

„Mam nadzieję, że ta pandemia rzeczywiście się skończy, kiedy „wirus będzie w odwrocie”, że użyję tego popularnego stwierdzenia. Natomiast bardzo wielu naukowców, wirusologów, epidemiologów podejrzewa, że ten koronawirus z nami pozostanie.” – komentuje z kolei doniesienia o zwalczeniu pandemii prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

źródło: Interia

  1. Nowe obostrzenia od 13 marca? Rzecznik rządu wyjaśnia na łamach Radia ZET
  2. Wybuch w karetce pogotowia. Zginęło 6 osób, w tym ciężarna kobieta
  3. Podłe zachowanie Lecha Wałęsy w dniu urodzin żony. To, co zrobił bulwersuje

Zobacz również: