rzecznik rządu PiS Piotr Mueller

Drugi dzień z rzędu liczba nowych zakażeń koronawirusem przekroczyła 15 tysięcy. To oznacza jedno – wywoływana przez rząd trzecia fala koronawirusa właśnie uderza w Polskę i w Polaków. Co wobec tego pocznie Ministerstwo Zdrowia i Premier Mateusz Morawiecki? Kilka szczegółów zdradził rzecznik rządu, Piotr Müller w rozmowie z Radiem ZET.

Nowe obostrzenia od 13 marca? Rzecznik rządu wyjaśnia

Piotr Müller był dzisiaj gościem Radia ZET. Rzecznik rządu Prawa i Sprawiedliwości został przepytany o aktualną sytuację pandemiczną w Polsce oraz co zamierza zrobić rząd w obliczu szalejącej coraz bardziej trzeciej fali koronawirusa.

Na kolejne obostrzenia możemy przygotowywać się dopiero od soboty 13 marca. Jakich obostrzeń można oczekiwać? Rzecznik rządu wskazał, że niewykluczona jest dalsza regionalizacja obostrzeń. Być może kolejny lockdown obejmie kolejne powiaty, a nie całe województwa.” – czytamy w materiale Radia ZET, które przyjrzało się wypowiedzi Piotr Müllera na swojej antenie.

Jednocześnie Piotr Müller potwierdził, że w najbliższych dniach, a konkretnie w tym tygodniu nie należy się spodziewać żadnych decyzji ze strony rządu. „Będziemy analizować teraz sytuację, jeśli chodzi o liczbę zakażeń i podejmować decyzję co do obostrzeń. Jeśli chodzi o ten weekend – obostrzenia się nie zmienią.” – usłyszeliśmy.

Piotr Müller nie powiedział wprost, ale też nie zaprzeczył, że rząd w niedalekiej perspektywie szykuje dla nas kolejne obostrzenia. Zapewne sytuacja jest dynamiczna i wszystko zależy od rozwoju pandemii. Tak też można wywnioskować z jego słów. „Lockdown tam, gdzie jest największa liczba zakażeń? Jest to wariant brany pod uwagę. Decyzja o tym, miałoby to mieć charakter powiatowy czy wojewódzki – jeszcze przed nami. I w ogóle czy takie decyzje trzeba będzie podejmować.” – przyznaje Müller.

Przypomnijmy, że dzisiaj drugi dzień z rzędu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 15 tysiącach nowych zakażeń koronawirusem. To rekordowe liczby, jeśli chodzi o 2021 rok, a zdaniem ekspertów, czekają nas jeszcze większe wzrosty.

źródło: Radio ZET

  1. Wybuch w karetce pogotowia. Zginęło 6 osób, w tym ciężarna kobieta
  2. Popularne leki w trybie pilnym wycofane z aptek. Decyzja GIF ma rygor natychmiastowej wykonalności
  3. Wszyscy uczniowie wrócą do nauczania zdalnego? Przemysław Czarnek nie ma wątpliwości

Zobacz również: