wybuch gazu

Nad Polskę nadciągają bardzo niekorzystne warunki atmosferyczne. Pogoda będzie płatać figle. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzegają o silnych, a jednocześnie groźnych podmuchach wiatru.

Wydano ostrzeżenia meteorologiczne. Powieje i to konkretnie

„Do Polski nadciąga kolejna groźna wichura. Już dziś w nocy na północy kraju, a w poniedziałek w dzień w całej Polsce, spodziewamy się bardzo silnego wiatru mogącego powodować szkody.” – czytamy w materiale Onetu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega także o lokalnych, intensywnych opadach deszczu oraz silnych burzach.

W części kraju obowiązują ostrzeżenia metoeorlogiczne pierwszego, a w części drugiego stopnia. Mogą one powodować szkody w mieniu oraz tworzyć sytuację, w których zagrożone będzie zdrowie, jak i życie ludzkie. Uważajcie na siebie!

IMGW informuje, że wiatr może przekraczać w porywach prędkość nawet 100 kilometrów na godzinę. „W większości kraju porywy wiatru osiągną 65-80 km na godz., przejściowo 100 km na godz. Nad morzem i w górach mogą one przekraczać 100 km na godz.” – analizuje Onet wydane ostrzeżenia meteorologiczne.

Niemal na całym obszarze Polski pojawiają się też ostrzeżenia rozsyłane na telefon przez RCB (Rządowe Centrum Bezpieczeństwa). „Uwaga! Wieczorem, w nocy i jutro silny wiatr (16/17.01). Możliwe utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie preądu. Zabezpiecz wolno stojące rzeczy.” – czytamy w komunikacie rozsyłanym przez RCB.

Niestety wygląda na to, że pogoda będzie płatać figle nie tylko dzisiejszego wieczora, nocy i jutrzejszego dnia, ale niebezpieczne zjawiska towarzyszyć będą nam także w kolejnych dnaich.

W czwartek i piątek istnieje kolejne ryzyko wystąpienia wichur. Spodziewane są także mocniejsze opady śniegu i śniegu z deszczem, powodujące zawieje i zamiecie, co może znacząco utrudnić życie wielu kierowcom. Co tu dużo ukrywać, uważajcie na siebie i nie wychodźcie z domu jeśli nie jest to konieczne, kiedy będziecie odczuwać, że nadchodzi załamanie pogody.

źródło: Onet, RCB, IMGW

Zobacz również: