Przemysław Czarnek
Na zdjęciu Przemysław Czarnek, zrzut ekranu z programu Gość Wiadomości TVP

Wedle tego co zapowiadał polski rząd, trzecia fala koronawirusa zaczyna się rozpędzać. Dlatego też rząd, Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki staje w obliczu trudnych decyzji. Co zrobić z aktualnie obowiązującymi obostrzeniami? Pozostawić je, czy wrócić do lockdownu? Decyzje mają zostać prawdopodobnie podjęte w przyszłym tygodniu, ale już teraz Przemysław Czarnek nie ma wątpliwości i przekazał ważne informacje odnośnie nauki zdalnej w całym kraju.

Przemysław Czarnek już nie pozostawia złudzeń

Zarówno dzisiaj, jak i wczoraj liczba nowych dziennych przypadków zachorowań na COVID-19 przekroczyła 15 tysięcy. Dlatego też Przemysław Czarnek rozważa co dalej ze szkołami. Wszyscy Ci, którzy liczyli na rychły powrót do szkół dzieci z klas IV-VIII a także uczniów szkół średnich, będą zawiedzeni.

„Ja też czekam na to, by były warunki ku temu, by uczniowie klas IV-VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych, ale również studenci, przynajmniej hybrydowo wrócili do nauczania stacjonarnego, ale tych warunków na razie nie ma, obserwujemy niestety wzrost zakażeń.” – przyznał Minister Edukacji i Nauki, Przemysław Czarnek na antenie TVP 1.

Okazuje się, że gorszych informacji może być jeszcze więcej, bo do nauczania zdalnego mogą powrócić także młodsi uczniowie. Oczywiście, żadna decyzja w tej kwestii poza województwem warmińsko-mazurskim jeszcze nie zapadła, ale słowa Przemysława Czarnka mogą brzmieć jak proroctwo. Zobacz poniżej, co powiedział.

„Niestety takie ryzyko jest. (powrotu do nauki zdalnej – dod. red.) Województwo warmińsko-mazurskie jest tego najlepszym przykładem. Musieliśmy cofnąć tam dzieci do nauki zdalnej z uwagi na zdecydowanie większe wskaźniki zakażeń w tym województwie.” – powiedział wprost szef resortu nauki, Przemysław Czarnek w wywiadzie dla TVP 1.

Wszystko więc wskazuje na to, że kluczowe będą ostatnie dni tego tygodnia. Jeśli liczba zakażeń wciąż będzie wzrastać, być może na początku przyszłego tygodnia rząd ogłosi powrót do obostrzeń – w tym także do nauczania zdalnego w konkretnych województwach. Sytuacja jest niezwykle dynamiczna i na teraz, tak naprawdę trudno ją ocenić. Wydarzyć może się wszystko, a sytuację determinuje wskaźnik nowych zachorowań na COVID-19.

źródło: Interia, PAP

  1. Kilka tysięcy mieszkańców Wrocławia ewakuowanych. W akcji saperzy
  2. Pogorszył się stan zdrowia Jolanty Kwaśniewskiej. Powikłania po COVID-19?
  3. Rosną plotki wokół Piotra Żyły. Wkrótce ujawni radosną nowinę z Marceliną? To będzie bomba!

Zobacz również: