wandale zniszczyli punkt testowy na COVID-19

Dzisiejszego poranka ogólnopolskie media obiegła informacja o ewakuacji dużego osiedla we Wrocławiu. Jest one zamieszkałe przez około 3 tysięcy mieszkańców. W akcji są saperzy. Wiadomo, o co dokładnie chodzi.

Ewakuacja osiedla we Wrocławiu, w akcji saperzy

Okazuje się, że na budowie na osiedlu Popowice we Wrocławiu znaleziono duży niewybuch z czasów II wojny światowej. Na miejscu pracują saperzy, ale zanim zdecydują się usunąć niewybuch, konieczna jest ewakuacja mieszkańców całego osiedla.

„Na tym terenie statystycznie mieszka około 3 tys. osób, ale sporu ludzi jest teraz w pracy. Ewakuowane osoby mogą przebywać w wytypowanym budynku szkoły lub w trzech autobusach MPK.” – przekazał oficer prasowy wrocławskiej policji aspirant szt. Łukasz Dutkowiak dla TVP Info.

Okazuje się, że na terenie budowy znaleziono ogromny, bowiem ważący ponad 250 kilogramów niewybuch z czasów II wojny światowej. Po ewakuacji, saperzy przystąpią do jego neutralizacji.

Jest to bomba lotnicza, a jak przekazuje portal wroclaw.pl, Grzegorz Rajter z Urzędu Miejskiego Wrocławia informuje, że niebezpieczna strefa obejmuje aż 500 metrów. Stąd też nie może dziwić, że we Wrocławiu tworzą się gigantyczne korki.

https://twitter.com/AutoMapa/status/1367400434256723968

źródło: TVP Info, PAP, wroclaw.pl

  1. Pogorszył się stan zdrowia Jolanty Kwaśniewskiej. Powikłania po COVID-19?
  2. Mamy rekord zakażeń. Niedzielski zwołał konferencje prasową. Właśnie przekazał ważne informacje
  3. Bulwersujące sceny w przedszkolu. Przedszkolanka robiła to dzieciom na oczach innych podopiecznych