Adam Niedzielski
Tomasz Gzell, PAP

Trzecia fala koronawirusa nabiera rozpędu. Dzisiaj, 3 marca, odnotowano rekord nowych zakażeń w 2021 roku. Ministerstwo Zdrowia poinformowało aż o 15 698 przypadków. Nie dziwi więc, że powraca temat wprowadzania dodatkowych obostrzeń. Głos w tej sprawie, na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej zabrał Minister Zdrowia, Adam Niedzielski.

Niedzielski mówi wprost o nowych obostrzeniach

Dzisiaj w Polsce odnotowano ponad 15,5 tysiąca nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To najwyższy wskaźnik nowych zachorowań w 2021 roku. Jak podkreślił Adam Niedzielski, sytuacja robi się coraz bardziej nieciekawa.

„Trzecia fala się rozpędza, mamy stałą tendencję wzrostową, dynamika absolutnie nie słabnie, mamy powielenie o ponad 1/3 przypadków z tygodnia na tydzień i co więcej to wszystko już zaczyna oddziaływać na infrastrukturę szpitalną.” – przyznał podczas konferencji prasowej Minister Zdrowia.

Nie dziwi więc, że zaczęły się pojawiać różnego rodzaju spekulacje na temat kolejnych obostrzeń. Powrót do twardego lockdownu, z którym już mieliśmy do czynienia lub zamykanie kolejnych województw? Adam Niedzielski zareagował na wszystkie te doniesienia.

„Jeżeli chodzi o obostrzenia, to w tej chwili żadna decyzja jeszcze nie została podjęta. Informuję, żeby przecinać spekulacje, bo takie spekulacje się rzeczywiście pojawiają.” – wyznał Adam Niedzielski. Na tym jednak nie koniec.

Rzeczywiście, przy takiej dynamice wzrostu zachorowań na koronawirusa możemy jednak spodziewać się z pewnością nowych restrykcji. „Decyzja o ewentualnym zamknięciu kolejnych ośmiu województw może zostać podjęta na początku drugiego tygodnia marca. Jak przyznał Adam Niedzielski, sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie, kroki zapobiegawcze muszą być więc adekwatne do rzeczywistej sytuacji w Polsce.” – dowiedzieliśmy się podczas konferencji.

źródło: Onet, Radio ZET, mat. prasowe

  1. Strach w oczach Jackowskiego. „Przygotujcie się”. Wszystko ma zacząć się w kwietniu, a zakończyć w lipcu
  2. Podłe zachowanie Lecha Wałęsy w dniu urodzin żony. To, co zrobił bulwersuje
  3. Zauważyłeś to w jajku? Jedni mówią nie jedz, ale wiemy jaka jest prawda

Zobacz również: