Jolanta Kwaśniewska

Jolanta Kwaśniewska ma problemy ze zdrowiem. Smutną wiadomość przekazał jej małżonek, były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Wiele wskazuje na to, iż kłopoty byłej pierwszej damy związane są z jej niedawnym zakażeniem koronawirusem.

Jolanta Kwaśniewska ma problem z nerkami

Przypomnijmy, iż była para prezydencka zaraziła się koronawirusem na początku lutego tego roku. Jak informowały wówczas media Jolanta Kwaśniewska przechodziła COVID-19 dużo łagodniej niż jej małżonek. Polityk przez długi czas miał podwyższoną temperaturę oraz męczący kaszel.

Co ciekawe, małżonkowie zachorowali podczas pobytu w Szwajcarii. To właśnie do tego kraju pojechali na Boże Narodzenie Kwaśniewscy. Wszystko z powodu śmierci szwagra byłego prezydenta. Aleksander Kwaśniewski chciał być blisko siostry, która mieszka zagranicą, w tym wyjątkowo trudnym momencie.

Warto podkreślić, iż Jolanta Kwaśniewska i jej małżonek nie ustrzegli się COVID-19 pomimo że starali się przestrzegać wszelkich obostrzeń. „Jak na te czasy, to żyjemy dość normalnie. Co prawda restauracje są zamknięte, ale czynne są stoki narciarskie. Możemy chodzić i jeździć na nartach. Trzymamy się tych reżimów sanitarnych i unikamy kontaktów.” – opowiadał o pobycie w Szwajcarii były polityk SLD.

Kiedy wydawało się, że Aleksander Kwaśniewski i jego małżonka czują się lepiej, gruchnęła wieść, iż stan zdrowia byłej pierwszej damy uległ pogorszeniu. „Żona nie miała gorączki, u niej hospitalizacja była dwudniowa. Ale teraz Jolę dopadło zapalenie nerek, które prawdopodobnie związane jest z przechorowanym już koronawirusem.” – wyznał na łamach popularnego tabloidu były prezydent.

Zaskoczenie jest tym większe, iż jak już wspomnieliśmy, to były prezydent przechodził COVID-19 dużo gorzej niż jego żona. Pozostaje tylko trzymać kciuki, aby Jolanta Kwaśniewska jak najszybciej zwalczyła chorobę, przypuszczalnie będącą konsekwencją zakażenia koronawirusem.

Źródło: Fakt, Onet, Super Express

  1. Strach w oczach Jackowskiego. „Przygotujcie się”. Wszystko ma zacząć się w kwietniu, a zakończyć w lipcu
  2. Podłe zachowanie Lecha Wałęsy w dniu urodzin żony. To, co zrobił bulwersuje
  3. Zauważyłeś to w jajku? Jedni mówią nie jedz, ale wiemy jaka jest prawda

Zobacz również: