nie żyje Anna Czerwińska

W wieku 57 lat zmarła polityk Prawa i Sprawiedliwości. Małgorzata Zarychta-Surówka była radną Sejmiku Województwa Śląskiego.

Małgorzata Zarychta-Surówka nie żyje. Żegnają ją przyjaciele po fachu

O śmierci Małgorzaty Zarychty-Surówki jako pierwszy poinformował Marszałek Województwa Śląskiego. „Z głębokim żalem przyjąłem dziś rano informację o odejściu od nas Małgorzaty Zarychty-Surówki, radnej Sejmiku.” – pisze na Twitterze Jakub Chełstowski.

Wiadomo, że Małgorzata Zarychta-Surówka przegrała walkę z koronawirusem. „Małgosia była wspaniałą osobą, zawsze aktywnie zabiegała o region. W imieniu zarządu i sejmiku składam wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim.” – dodaje w krótkim, ale niezwykle wzruszącym wpisie Marszałek Województwa Śląskiego.

Zarychta-Surówka swoją karierę polityczną rozpoczęła w 2006 roku. To wówczas wstąpiła do struktur Prawa i Sprawiedliwości i właśnie z list tego ugrupowania uzyskała mandat randego Sejmiku Województwa Śląskiego.

Małgorzata Zarychta-Surówka oprócz polityki była też wieloletnim członkiem różnych rad nadzorczych. „Była absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wykładała prawo gospodarcze.” – dodaje Polsat News. Była niezwykle docenianą w regionie kobietą.

https://twitter.com/JakubChe/status/1482613894367657989

Cześć jej pamięci.

źródło: Polsat News, Twitter, Facebook

  1. Napastnik wziął czterech zakładników. Wstrząsające doniesienia ze Stanów Zjednoczonych
  2. Krzysztof Krawczyk junior ostro reaguje na słowa macochy. Ewa nie na to liczyła
  3. Ojciec z maleńką córką zginęli pod kołami pociągu. Śledczy odkryli przerażające szczegóły

Zobacz również: