Wybuch w karetce pogotowia. Znane są już przyczyny tragedii, w której zginęło 6 osób. Wśród ofiar znajdowała się ciężarna kobieta, a także mała dziewczynka. 

Do zdarzenia doszło w kraju Afryki Zachodniej o nazwie Burkina Faso. Kraj – tak jak i wiele innych krajów afrykańskich – od lat zmaga się z wojnami religijnymi. Według internetowych danych z 2015 roku kraj zamieszkuje około 60% muzułmanów, zaś niecałe 30% to chrześcijanie, a w tym jego odłamy.

Burkina faso podobnie jak Niger czy Mali to jeden z tych krajów, w których najmocniej odczuwalna jest działalność grup islamistycznych. W kraju regularnie zdarzają się ataki, od roku 2015 w kraju w wyniku takich działań zginęło około 1200 osób.

Szacuje się, że około milion mieszkańców kraju było zmuszone opuścić swoje miejsce zamieszkania w wyniku działań Państwa Islamskiego Wielkiej Sahary. Jak podaje portal wnp.pl; AFP podaje, że od trzech lat wzrasta liczba ataków przy użyciu domowej roboty środków wybuchowych.

[irp]

Wybuch w karetce doprowadził do śmierci 6 osób

Do zdarzenia doszło w ubiegły wtorek. Władze kraju podają, iż pojazd poruszał się trasą na północy Burkina Faso i wówczas wjechał na minę, co spowodowało eksplozję całego pojazdu. Dokładnie były to okolice w rejonie Sahelu pomiędzy miejscowościami Gaskinde i Namissiguia.

W wyniku wybuchu ambulansu zginęło 6 osób. Wśród ofiar zdarzenia była kobieta w ciąży oraz jej mąż, dwie kobiety i dziecko, a także kierowca pojazdu.

źródło: popularne.pl, wnp.pl, mat. własne

[irp]

Zobacz również: