Przedstawiamy zupełnie odmienionego „Poldka”! Nowy Polonez robi furorę w świecie motoryzacji. FSO oficjalnie zaprezentowało model w zestawieniu ze swoim pierwowzorem. W skrócie: oto pomysł na nowe życie polskich klasyków.

Głównym celem FSO jest przywrócenie polskich marek samochodowych w formie produkcji małoseryjnej. Cytując dziennikarza Gazety Krakowskiej „nowy koncept to prawdziwa perełka motoryzacyjna”.

Ponadto wiadomo też, że FSO Syrena tworząc nową wersję „Poldka” postawiła sobie na cel stworzenie unikatowych modeli inspirowanych tymi kultowymi. Nie tylko Poloneza wzięto na tapet – „nowe życie” otrzymała również m.in. Syrenka, która wystąpiła teraz w formie elektrycznej. Plany motoryzacje firmy obejmują jednak także powrót w odnowionej formie Nysy, Warszawy czy Mikrusa.

[irp]

Nowy Polonez zaskakuje! Zobaczcie Sami

Nowa koncepcja na kultowego Poloneza opiera się na klasie premium nadwozia sportback. Przedstawiciele firmy FSO Syrena podają, iż samochód mierzy ponad 5 metrów. Projektant firmy zapowiedział, iż nowy model Poloneza mimo wszystko zachowuje klasyczne proporcje wielobryłowego nadwozia starego modelu.

Fabryka Samochodów Osobowych Syrena w Kutnie oficjalnie pokazała ten model już w ubiegłym roku! Jeśli jeszcze nie widziałeś, musisz to nadrobić już teraz.

[irp]

FSO Syrena udostępniła film w sieci

W sieci pojawiło się całe nagranie pokazujące zestawienie starego i nowego modelu koncepcyjnego. Co więcej nagranie ukazało się na oficjalnym facebookowym profilu firmy. Samochód choć imponujący, wciąż jednak budzi skrajne komentarze. Do której jest wam bliżej?

„Wygląda jak chińska tandetna zabawka. Nie ma nic z dobrego designu starego poloneza” – zauważa cierpko jeden z internautów.

„Ładnie wygląda, nowocześnie i na szczęście nie jest SUV’ em mam nadzieje, że nie zmarnuje nie nawet minuty na myślenie o spalinowym napędzie:) Pierwszy Polonez niech zostanie na plakatach tych co nim nie jeździli i u pasjonatów w garażu, a nowy ma być elektryczny” – podsumowano w kolejnym komentarzu.

[irp]

Zobacz również: