Królowa-Elżbieta-martwi-się

Królowa Elżbieta II ma ostatnimi czasy sporo problemów. Najpoważniejszym zmartwieniem monarchini wydaje się być kondycja jej 99-letniego męża. Właśnie ukazał się komunikat w sprawie stanu zdrowia Księcia Filipa. Trzeba przyznać, że wieści mogą zasmucić niejednego wielbiciela brytyjskiej rodziny królewskiej. Wydaje się, że z Księciem Edynburga jest gorzej niż wcześniej sugerowali dziennikarze.

Królowa Elżbieta II ma sporo trosk na głowie

Niewątpliwie bycie głową najbardziej znanej monarchii na świecie nie jest prostym zadaniem. Po pierwsze, zainteresowanie brytyjską rodziną królewską jest olbrzymie. Po drugie, niektórzy „royalsi” co rusz wywołują skandale, które Królowa Elżbieta II musi wyciszać.

W tym miejscu warto wspomnieć, iż aktualnie sporym problemem monarchini jest wywiad, którego udzielili Książę Harry i Meghan Markle. Chociaż rozmowa z Książętami Sussex ma zostać wyemitowana dopiero za kilka dni, to już teraz mówi się o niewygodnych dla brytyjskiej rodziny królewskiej tematach, w których wypowiedzieli się bliscy Elżbiety II.

Z pewnością innym, dużo większym zmartwieniem 94-latki wydaje się być stan zdrowia jej małżonka. Przypomnijmy, iż Książę Filip jest hospitalizowany od ponad 2 tygodni. Początkowo media twierdziły, iż pobyt seniora w szpitalu spowodowany jest małą niedyspozycją. Podkreślano, iż Książę Edynburga jest w dobrym humorze, a działania lekarzy polegają głównie na obserwacji 99-latka.

Książę Edynburga przeszedł zabieg

Tymczasem Królowa Elżbieta II właśnie wydała oficjalne oświadczenie. Ku sporemu zaskoczeniu okazuje się, iż mąż monarchini przeszedł operację serca. „Wczoraj książę Edynburga przeszedł zakończony sukcesem zabieg na istniejącą wcześniej chorobę serca w Szpitalu Św. Bartłomieja. Jego Królewska Wysokość przez kilka dni pozostanie w szpitalu na leczenie, odpoczynek i regenerację.”– dowiadujemy się z komunikatu.

Niewątpliwie Królowa Elżbieta II ma powody, aby drżeć o zdrowie swojego małżonka. Sytuacja jest o tyle trudna, że monarchini nie może być obok ukochanego Filipa. W związku z panującą epidemią, wszelkie odwiedziny w szpitalu zostały wstrzymane. Ponadto, seniorka zdaje sobie sprawę, iż jej wizyta w lecznicy wywołałaby duże zamieszanie.

Na koniec warto przytoczyć wypowiedź jednego z królewskich ekspertów, Richarda Fitzwilliamsa. Wydaje się, że są one znakomitym podsumowaniem obecnej sytuacji. „Żelazny książę walczy. Wspaniale.” – zachwyca się Fitzwilliams w rozmowie z Daily Mail. Czy Królowa Elżbieta II martwi się mniej słysząc takie słowa?

Źródło: Daily Mail, Pudelek

  1. Wybuch w karetce pogotowia. Zginęło 6 osób, w tym ciężarna kobieta
  2. Popularne leki w trybie pilnym wycofane z aptek. Decyzja GIF ma rygor natychmiastowej wykonalności
  3. Wszyscy uczniowie wrócą do nauczania zdalnego? Przemysław Czarnek nie ma wątpliwości

Zobacz również: