GIF wycofuje popularny lek

Główny Inspektorat Farmaceutyczny w trybie pilnym wycofuje z aptek popularne leki. Decyzja GIF ma rygor natychmiastowej wykonalności. Jeśli już zdążyliście kupić opisywane w komunikacie leki lub macie ja na swoich półkach, powinniście zaprzestać ich używania i oddać do utylizacji np. w punkcie aptecznym.

Popularne leki na astmę wycofane z obrotu przez GIF

„Główny Inspektorat Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu kilku partii leków stosowanych w leczeniu astmy oraz obturacyjnej chorobie płuc. Chodzi o preparaty Bufomix Easyhaler i Formoterol Easyhaler. Jak poinformował GIF, wycofanie ma charakter natychmiastowy.” – czytamy w portalu abcZdrowie.

Szczegóły wycofanych leków

 • Formoterol Easyhaler (12 miligramów/dawka)
  • numer serii: 2006402, termin ważności 05.2022
  • numer serii: 2035257, termin ważności 11.2022
 • Bufomix Easyhaler (320 mcg + 9 mcg/dawka)
  • numer serii: 2032584, termin ważności 10.2022

Szczegóły decyzji Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego

GIF informuje, że wszystkie osoby, które zakupiły wyżej wymienione partie leków powinny zaprzestać ich używania i oddać do punktu aptecznego w celu utylizacji. „Produkty lecznicze zostały wycofane prewencyjnie, ponieważ poinformowano, że mogą być obarczone wadą jakościową inhalatora Easyhaler w zakresie komory zbiorczej, w której znajduje się proszek do inhalacji.” – czytamy szczegóły na temat decyzji Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.

Podmiotem odpowiedzialnym za leki jest firma Orion Corporation z Finlandii. To właśnie Fińska Agencja Leków Fimea poinformowała GIF o nieprawidłowościach.

źródło: abcZdrowie, Główny Inspektorat Farmaceutyczny

 1. Wszyscy uczniowie wrócą do nauczania zdalnego? Przemysław Czarnek nie ma wątpliwości
 2. Pogorszył się stan zdrowia Jolanty Kwaśniewskiej. Powikłania po COVID-19?
 3. Strach w oczach Jackowskiego. „Przygotujcie się”. Wszystko ma zacząć się w kwietniu, a zakończyć w lipcu

Zobacz również: