Jarosław Kaczyński, a właściwie jego kieszeń prześwietlona przez dziennikarzy Super Expressu. Co takiego odkryli? Prezes Prawa i Sprawiedliwości ma posiadać m.in. ponad 100 tysięcy oszczędności, a także kredyt. O majątku Kaczyńskiego donosi także Wirtualna Polska.

Finansom lidera PiS-u przyjrzał się dziennik Super Express. Konkretnie pod lupę poszło złożone w ciągu ostatnich lat oświadczenia majątkowe Jarosława Kaczyńskiego. Przyjrzano się dokumentom z ostatnich 5 lat.

ZOBACZ!  Dantejskie sceny po meczu Stali Mielec - Radomiak Radom. Nagranie w sieci

Ile ma Jarosław Kaczyński?

Ze sprawozdania z 9 listopada 2015 roku wynika, iż Jarosław Kaczyński posiadał oszczędności równo około 15 tysiącom złotych. Kilka lat później – we wrześniu 2019 roku odłożone środki prezesa przekroczyły już 70 tysięcy złotych. Najnowsze notowanie (z 27 kwietnia 2020 roku) natomiast wskazuje, iż oszczędności polityka powiększyły się o około 30 tysięcy, co dało dokładnie sumę 104 tysięcy złotych.

To nie jest jednak jedyny majątek Jarosława Kaczyńskiego. Polityk jest w posiadaniu domu na Żoliborzu w Warszawie. Zaznaczmy jednak, że jest on jedynie współwłaścicielem budynku. Do prezesa PiS należy jedynie 1/3 nieruchomości o powierzchni 150m kwadratowych. Pięć lat wcześniej została ona wyceniona na 1,5mln złotych, co jest aktualnym do dziś.

ZOBACZ!  Dwie osoby nie żyją. Na miejscu dziewięć zastępów straży pożarnej. Trwa akcja ratunkowa

Prezes zadłużony?

Owszem, Super Express dotarł do informacji, iż prezes PiS-u ma zaciągnięty kredyt. Pożyczkę udzielił Jarosławowi Kaczyńskiemu SKOK Stefczyka. Oficjalnym zaś powodem zadłużenie jest „opieka nad chorą mamą i koszty związane z jej upamiętnieniem”, co jest wpisane w sprawozdaniu. SE podaje, iż w początkiem roku 2020 prezesowi pozostało ponad 107 tysięcy złotych do spłaty.

ZOBACZ!  Paulo Sousa ma kłopot. Kolejna kontuzja w reprezentacji Polski

Zobacz również: