Jarosław Kaczyński, a właściwie jego kieszeń prześwietlona przez dziennikarzy Super Expressu. Co takiego odkryli? Prezes Prawa i Sprawiedliwości ma posiadać m.in. ponad 100 tysięcy oszczędności, a także kredyt. O majątku Kaczyńskiego donosi także Wirtualna Polska.

Finansom lidera PiS-u przyjrzał się dziennik Super Express. Konkretnie pod lupę poszło złożone w ciągu ostatnich lat oświadczenia majątkowe Jarosława Kaczyńskiego. Przyjrzano się dokumentom z ostatnich 5 lat.

[irp]

Ile ma Jarosław Kaczyński?

Ze sprawozdania z 9 listopada 2015 roku wynika, iż Jarosław Kaczyński posiadał oszczędności równo około 15 tysiącom złotych. Kilka lat później – we wrześniu 2019 roku odłożone środki prezesa przekroczyły już 70 tysięcy złotych. Najnowsze notowanie (z 27 kwietnia 2020 roku) natomiast wskazuje, iż oszczędności polityka powiększyły się o około 30 tysięcy, co dało dokładnie sumę 104 tysięcy złotych.

To nie jest jednak jedyny majątek Jarosława Kaczyńskiego. Polityk jest w posiadaniu domu na Żoliborzu w Warszawie. Zaznaczmy jednak, że jest on jedynie współwłaścicielem budynku. Do prezesa PiS należy jedynie 1/3 nieruchomości o powierzchni 150m kwadratowych. Pięć lat wcześniej została ona wyceniona na 1,5mln złotych, co jest aktualnym do dziś.

[irp]

Prezes zadłużony?

Owszem, Super Express dotarł do informacji, iż prezes PiS-u ma zaciągnięty kredyt. Pożyczkę udzielił Jarosławowi Kaczyńskiemu SKOK Stefczyka. Oficjalnym zaś powodem zadłużenie jest „opieka nad chorą mamą i koszty związane z jej upamiętnieniem”, co jest wpisane w sprawozdaniu. SE podaje, iż w początkiem roku 2020 prezesowi pozostało ponad 107 tysięcy złotych do spłaty.

[irp]

Zobacz również: