Szczecin: przykry widok starszego mężczyzny, który niedaleko marketu Biedronka otworzył prowizoryczny stragan. Mateusz Kobus będący na co dzień pisarzem opublikował w sieci zdjęcia starszego Pana wraz z apelem.

W Polsce to częsty widok, a sama sytuacja z prośbą poszczególnych osób w mediach, aby wspierać tych konkretnych ludzi handlujących również nie jest rzadka. Ostatnio pisaliśmy o podobnej sprawie córki elbląskiego szewca, który w dobie pandemii nie jest w stanie utrzymać swojego zakładu [CZYTAJ WIĘCEJ]. Na tym przykładzie widać jak dużą moc na Internet.

[irp]

„Halo, halo Szczecin jest misja do wykonania!”

Tak właśnie rozpoczął swój post Mateusz Kobus na swoim Facebooku. Napisał on apel, aby wesprzeć jednego z miejscowych handlarzy. Opisał również całą sytuacją związaną z mężczyzną na zdjęciu.

„Starszy Pan ze zdjęcia codziennie przed Biedronką na Bandurskiego sprzedaje przepiękne jabłka i ziemniaki. Towary są świeże, ale niestety nie wszystko się sprzedaje, przez co Pan codziennie musi taszczyć ze sobą ciężki wózek. Kupcie jego produkty, wspomóżcie z dobrego serca tak, aby pomóc, a żeby i Wam nie ubyło”.
Kobus wspomniał również o innych spontanicznych akcjach, których on był prowodyrem, i które zdały egzamin.
„Udało nam się pomóc Pani Wandzi, która sprzedawała ręcznie robione skarpetki i rękawiczki. Udało się pomóc Panu Adamowi, 92 letniemu krawcowi z Wrocławia. Zróbmy teraz coś dobrego w Szczecinie!”.
„Podajcie dalej, internet ma niebywałą siłę. Wykorzystajmy go do niesienia dobra i nadziei!” – zachęcił na koniec Kobus.

[irp]

Post wywołał sporą dyskusję

Internauci zgodnie stwierdzili, iż Pan ze zdjęcia zdecydowanie powinien być już na emeryturze i wypoczywać. Pojawiło się dużo słów współczucie, a co więcej – jak napisała jedna z internautek – mieszkańcy Szczecina szybko się zmobilizowali i odwiedzili „stragan” mężczyzny.

„Szczecin pomógł, pan miał wczoraj sporo klientów, kolejeczka się ustawiała, miejmy nadzieję że to nie będzie jednorazowa akcja. Będę systematycznie zaglądać bo mijam Pana prawie codziennie wracając z pracy”.

„Boże do czego to doszło. Ten Pan powinien siedzieć w wygodnym fotelu w ciepłych kapciach i gazetką do czytania w ręku”.
„Smutny to widok, osoby w tym wieku winny już odpoczywać, a nie zarabiać na chleb gdybym tam mieszkała z pewnością bym kupiła od Pana, ale niestety to nie możliwe, trzymam kciuki za ludzi o dobrych sercach, którzy będą w stanie pomóc”.

Zobacz również: