miesięcznica smoleńska

Jarosław Kaczyński nie od dziś jest uważany za najlepiej strzeżonego polityka w Polsce. W tej konkurencji może się on mierzyć chyba jedynie z prezydentem RP. Oprócz tego, że prezesa Prawa i Sprawiedliwości chroni prywatna firma ochroniarska, to również funkcjonariusze policji.

Wspomniana prywatna firma, która nie odstępuje Jarosława Kaczyńskiego na krok to GROM Group. Ochroniarze mają w obowiązku być z politykiem dosłownie wszędzie. W domu – pilnują posesji, jeżdżą z prezesem na msze, na cmentarz, a także rzecz jasna do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jednak to nie do końca wystarcza prezesowi, bowiem pod posesją na Żoliborzu mają też obowiązek być funkcjonariusze policji. Kaczyński bowiem rezygnował z przysługującej mu obstawy Służby Ochrony Państwa.

Policjanci mają obowiązek chronić dom Kaczyńskiego, a także pilotować działania wspomnianej GROM Group pomiędzy granicami rejonów – dzielnic. Funkcjonariusze narzekają, iż nie powinno to należeć do ich obowiązków. Jednak nie to przeszkadza im najbardziej. Prywatni ochroniarze prezesa słyną z arogancji wobec policjantów.

„Traktuje się nas jak prywatną agencję. GROM Group kasuje pieniądze, a my co? My jesteśmy od legitymowania i ewentualnego zatrzymywania” – tłumaczy anonimowo warszawski funkcjonariusz.

Jarosław Kaczyński – z prezesem policjanci lekko nie mają

Jak wspomnieliśmy prezes PiS stwierdził, iż obstawa funkcjonariuszy SOP jest mu zbędna, zresztą dodał nawet, że jej nie ufa. Co ciekawe policjanci, którzy są w obowiązku obserwowania domu i samego prezesa, mają również obowiązek wszystko to to raportować Służbom Ochrony Państwa.

Co więcej oprócz tego, że warszawska policja obstawia dom Jarosława Kaczyńskiego to przy okazji chroni także znajdującą się w tym samym miejscu Izbę Pamięci Lecha Kaczyńskiego. Właściwie formalnie nie wiadomo jak to wygląda, i co tak na prawdę jest chronione przez funkcjonariuszy.

źródło: o2.pl

  1. Polityk PiS kpi z obowiązujących obostrzeń? Wyjechał z rodziną w góry
  2. Tusk wskazał jak długo będzie rządził Kaczyński. Opozycję po tych słowach zamurowało
  3. Sprawa byłego polityka PiS trafiła do sądu. Wysyłał dzieciom nagie zdjęcia
  4. Donald Tusk mówi po niemiecku. Zwrócił się do jednego z polityków
  5. Wypłynęły taśmy PiS. Na nagraniach podsłuchanych polityków pada wiele gróźb

Zobacz również: