prof Gut koronawirus
prof. Gut / Rzeczpospolita TV

Trzecia fala koronawirusa atakuje Europę. Jest obecna także w Polsce, gdzie w ostatnich dniach do góry znów podskoczyła liczba nowych zakażeń. W tej chwili więcej jest pytań, niż odpowiedzi. Wszyscy zastanawiamy się, jak długo jeszcze to wszystko potrwa? Czy czekają nas kolejne obostrzenia i co ze Świętami Wielkanocnymi? Nowe światło na sprawę pandemii rzucił Prof. Włodzimierz Gut. Ceniony wirusolog podał termin, w którym to wszystko powinno być już tylko niemiłym wspomnieniem.

Jasna deklaracja Prof. Włodzimierza Guta

W ostatnich dniach liczba nowych zakażeń koronawirusem przekraczała 12 tysięcy. Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nieco ponad 11,5 tys. przypadków. Jak długo to jeszcze potrwa? Wszyscy mamy już dość pandemii, a takie głosy płyną też z rządu. Jednocześnie pojawiają się także prośby o jeszcze trochę wytrwania w obostrzeniach i reżimie sanitarnym. Teraz głos zabrał Prof. Włodzimierz Gut. Podał konkretną datę, kiedy wszystko ma się zakończyć.

„Wygląda na to, że w tym tygodniu dobowa liczba zakażeń ustabilizowała się na poziomie ok. 12 tysięcy przypadków. Nie sądzę, aby za tydzień było znów o 30 procent więcej, czyli ok. 16 tysięcy. To się w pewnym momencie zatrzyma, a przynajmniej wzrost nie będzie tak szybki.” – wyznał wirusolog, zanim przeszedł do konkretów.

Prof. Włodzimierz Gut powiedział wprost Polskiej Agencji Prasowej, że koronawirus zniknie, kiedy zaszczepimy co najmniej 60% społeczeństwa. Kiedy to może się stać? „Odważnie i optymistycznie powiedziałbym, że jesień tego roku jest terminem realnym” – dodaje.

źródło: PAP

ZOBACZ KONIECZNIE

  1. Prawo i Sprawiedliwość przegrało ważne głosowanie. Postawiła im się… Solidarna Polska
  2. Ksiądz przez 13 lat wykorzystywał dzieci? Sprawę umorzono, powód rozwściecza
  3. Maseczkę musisz mieć także w samochodzie. „Nie jesteśmy nieśmiertelni” – apeluje policjant

 

Zobacz również: