Donald Tusk ma problem

Nie od dzisiaj wiadomo, że nie ma dwóch, tak poróżnionych polityków, jak Donald Tusk i Jarosław Kaczyński. Swego czasu mówiono nawet, że jeden jest obsesją drugiego i na odwrót. Abstrahując jednak od tego, warto przyjrzeć się ostatniej wypowiedzi Donalda Tuska na łamach TVN24. Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej wyraził swoje zdanie na temat tego, jak długo będzie rządził Kaczyński. I tutaj mamy zaskoczenie, wielu kolegów Tuska z Platformy Obywatelskiej czy szeroko pojętej opozycji przeciera oczy ze dziwienia.

Donald Tusk o tym, jak długo będzie rządził Kaczyński

Cała opozycja ma nadzieję, że dojdzie do przedterminowych wyborów parlamentarnych. W końcu Jarosław Kaczyński już nie raz w obecnej kadencji poróżnił się czy to z Jarosławem Gowinem czy ze Zbigniewem Ziobro. Dlatego też, właśnie w sporach pomiędzy liderami Zjednoczonej Prawicy, opozycja szuka swoich szans na przejęcie władzy. Zaskakujące jest jednak to, co wyjawił Donald Tusk. A więc postać, która jest kreowana na jednego z liderów opozycji. Tego, który ma wjechać na białym koniu po to, aby przejąć schedę w polskim parlamencie po Prawie i Sprawiedliwości.

Donald Tusk pozbawił złudzeń na antenie TVN24 wszystkich tych, którzy myślą, że opozycji uda się dojść do władzy wcześniej niż za 3 lata – czyli wtedy, kiedy odbędą się następne wybory. Co tu dużo ukrywać, Tusk zgasił iskierkę nadziei dla przedterminowych wyborów.

„Będę zadowolony z opozycji wtedy, kiedy wygra wybory. Trochę czasu musi minąć, bo to jeszcze 3 lata. Jeśli nie będzie wcześniejszych wyborów, a moim zdaniem niewiele na to wskazuje” – wyjawił Tusk na antenie TVN24, cytowany przez portal 300polityka.pl. Znamienne jest właśnie to ostatnie zdanie.

POLECANY TEMAT: Rząd ugnie się pod naciskiem przedsiębiorców? Są przecieki, co może się stać z obostrzeniami

Póki co, wszystkie sondaże wyborcze wskazują kolejne zwycięstwo Zjednoczonej Prawicy także za 3 lata. Gra toczy się o to, czy Prawo i Sprawiedliwość oraz ościenne partie będą w stanie stworzyć samodzielny rząd czy nie. Receptę dla opozycji, aby odmienić trend sondaży ma, a jakżeby inaczej, Donald Tusk. „Te 2-3 lata trzeba wykorzystać z najlepszą wiarą i odwagą myślenia i determinacją, aby zorganizować całą opozycję, że będzie w stanie pokonać PiS w najbliższych wyborach” – wyjawił w dalszej części swojej wypowiedzi przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej.

źródło: TVN24, 300polityka.pl

ZOBACZ TAKŻE: Nagły zwrot akcji w sprawie Andrzeja Piasecznego. TVP nabrała wody w usta

 

Zobacz również: