wojna na Ukrainie

Wygląda na to, że bunt przedsiębiorców zaczyna przynosić efekty. Według nieoficjalnych doniesień dziennikarzy RMF FM, polski rząd zaczyna się uginać pod naciskiem wielu branż. Czy już wkrótce możemy spodziewać się poluzowania obostrzeń? Szczegóły poniżej.

Nacisk przedsiębiorców przynosi efekty?

Wielu Polaków jest niezadowolonych z przedłużenia tzw. Narodowej Kwarantanny do końca stycznia. Najgłośniej swój sprzeciw wyrazili przedsiębiorcy. Zwłaszcza branża gastronomiczna i hotelarska, która zaczyna się buntować. Przedsiębiorcy mimo wiszącego nad nimi widma surowych kar, zaczynają otwierać swoje biznesy wbrew obowiązującym obostrzeniom. Wtóruje im Konfederacja, która mówi, że czym więcej przedsiębiorców się zbuntuje, tym rząd będzie miał ciężej egzekwować kary wynikające z bezprawnych, zdaniem części przedsiębiorców, obostrzeń pandemicznych.

Wygląda jednak na to, że bunt przedsiębiorców zaczyna przynosić pierwsze efekty. Jak donosi portal INNPoland, powołując się na nieoficjalne ustalenia dziennikarzy RMF FM, rząd coraz poważniej myśli o luzowaniu obostrzeń. Być może Prawo i Sprawiedliwość dotarło do wniosku, że lepiej zrobić to, zanim nastąpi prawdziwa eskalacja buntu przedsiębiorców.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jest groźniejszy niż koronawirus. Wirus Nipah straszny w Chinach. Co o nim wiemy?

Choć wcześniej, szczególnie w sieci pojawiły się doniesienia o tym, że rząd przed końcem stycznia poinformuje o kolejnym przedłużeniu obowiązujących obostrzeń, to teraz czytamy, że „ministrowie chcą od 1 lutego zacząć luzować obostrzenia (…) Na początek otwarte miałyby zostać sklepy w galeriach handlowych, później może hotele”. Nie wiadomo póki co, jaka przyszłość czeka restauracje i siłownie, ale nie wykluczone, że i w tym przypadku, jeśli bunt przedsiębiorców będzie przybierał na sile, to rząd stanie pod przysłowiową ścianą.

źródło: INNPoland, RMF FM, mat. prasowe, Twitter

SPRAWDŹ TAKŻE:

  1. Zaskakująca decyzja sądu. Bill Gates i George Soros oskarżeni o wywołanie pandemii
  2. Nagły zwrot akcji w sprawie Andrzeja Piasecznego. TVP nabrała wody w usta
  3. Niewyobrażalna tragedia. Trzynastolatkę zamordował… jej kolega. Powód zaskakuje
  4. Wałęsa ujawnia ile teraz zarabia. „Przyzwyczaiłem się do większych pieniędzy”
  5. Wypłynęły taśmy PiS. Na nagraniach podsłuchanych polityków pada wiele gróźb

Zobacz również: