Warszawa: 18-letek zaatakował taksówkarza z użycia noża. Chłopak zaatakował kierowcę, kiedy już dojechali na miejsce, powodem miał być, iż klient nie miał czym zapłacić. Śledztwo jest w toku.

Do zdarzenia doszło wczoraj 24 lutego, około godziny 20.00 na Mokotowie. 18-latek zamówił taksówkę, miała ona go zawieźć na rondo Waszyngtona. W drodze chłopak jednak zmienił zdanie i zmienił miejsce docelowe na ulicę Modzelewskiego, gdzie doszło do zdarzenia. Pasażer, gdy zorientował się, że nie ma środków na koncie, aby opłacić taksówkę miał zaatakować kierowcę.

„Kiedy obaj dojechali do ulicy Modzelewskiego, pasażer próbował kilkukrotnie zapłacić za kurs zbliżeniowo kartą. Terminal jednak sygnalizował brak środków na koncie” – tłumaczył podkomisarz Robert Koniuszy z KRP na Mokotowie.

[irp]

Warszawa: taksówkarz jest w stanie ciężkim

Ostatecznie do ataku doszło po kilku nieudanych próbach zapłaty karta. 18-latek wyciągnął nóż i zadał kierowcy trzy rany kłute w plecy. Na podstawie śladów krwi śledczy ustalili, iż ranny kierowca próbował jeszcze dogonić chłopaka, który już odjął próbę ucieczki.

Świadkowie całego zdarzenia zawiadomili służy ratownicze. Kierowca trafił do szpitala w stanie ciężkim. Nic więcej jednak nie wiadomo. Nie ma również żadnych potwierdzonych informacji, iż sprawa został zatrzymany. Śledztwo w tej sprawie wszczęła już warszawska policja.

źródło: poinformowani.pl

[irp]

Zobacz również: