pilot tv

Niektórzy telewidzowie mogli być dzisiaj zdziwieni i to bardzo, bowiem z listy kanałów zniknęła jedna pozycja. O co w tym wszystkim chodzi? Wyjaśniamy.

To koniec nadawania tego programu

Choć komunikat o tym, że dzisiaj o północy z multipleksu a także innych platform cyfrowych zniknie popularny kanał telewizyjny krążył w Internecie od jakiegoś czasu, to niektórzy się zdziwili i to mocno.

Okazuje się, że wygasła jego koncesja. Mowa oczywiście o uwielbianym przez widzów kanale ATM Rozrywka, gdzie śledzić mogliśmy chociażby stare odcinki najpopularniejszych seriali z katalogu Polsatu. Wiadomo, co dalej.

Telewizja nie lubi pustki, a więc w miejsce ATM Rozrywki pojawi się inny kanał, lecz o zupełnie odmiennym profilu. Skierowany on jest zwłaszcza dla seniorów. Mowa o Silver TV.

„Kanały adresowane do widzów 50+ powstały już m.in. w Czechach (CT3) oraz Niemczech (SAT1 Gold) i cieszą się tam dużym zainteresowaniem. Polska telewizja goni za młodym widzem w wieku 16-49 lat, ale to dawno nieaktualna grupa docelowa. Telewizji wierni są widzowie starsi i w końcu dla nich trzeba stworzyć dedykowany im tematyczny kanał telewizyjny.” – tłumaczy pomysłodawca kanału.

Okazuje się, że droga Silver TV do zastąpienia ATM Rozrywki na multipleksie nie była jednak taka łatwa. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zorganizowała specjalny konkurs i wśród licznych zgłoszeń wybrano właśnie Silver TV.

Póki co miejsce po ATM Rozrywce świeci pustką, bowiem Silver TV musi się przygotować odpowiednio do nadawania sygnału. Kanał powinien jednak wystartować w najbliższym czasie.

źródło: wirtualnemedia.pl, o2.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sanepid zadecydował ws. Kaczyńskiego. Wraca głośna sprawa mszy świętej
  2. Maseczkę musisz mieć także w samochodzie. „Nie jesteśmy nieśmiertelni” – apeluje policjant
  3. Agata Młynarska długo to ukrywała, teraz opowiada w szczegółach. „Wyrzuciło mnie na skraj rozpaczy”

Zobacz również: