Pogoda
Prognoza pogody

PROGNOZA POGODY. Meteorolodzy nie mają najlepszych informacji dla Polaków. Wszyscy Ci, którzy myśleli, że siarczyste mrozy opuściły nasz kraj na dobre tej zimy, muszą zweryfikować swoje poglądy. Okazuje się, że ochłodzenie znów wróci do Polski i to w jeszcze… gorszym wydaniu. Sprawdź najnowsze prognozy w naszym tekście. Mróz da nam popalić i to jeszcze jak!

Pogoda znów da popalić. Mrozy wrócą nad Polskę

Niestety, ale prognoza pogody na najbliższe tygodnie nie wróży nic dobrego dla tych, którzy wolą ciepło. Nad Polskę mają powrócić mrozy i to jeszcze silniejsze, niż kilka dni temu. Wiemy już dokładnie, kiedy to się wydarzy.

Nad nasz kraj nadciągnie wyż z Syberii. Powinniśmy się przygotować na gwałtowne ochłodzenie. Tak przynajmniej twierdzi renomowany naukowiec, Marek Kuczera z Uniwersytetu Karola w Pradze, który o wszystkim opowiedział na łamach portalu Wirtualna Polska.

„Pod koniec stycznia lub na początku lutego 2021 możliwy będzie kolejny spływ arktycznego powietrza z północy. W przypadku Polski to zjawisko ponownie niesie ze sobą ryzyko spadku temperatur do -30 stopni” – stwierdził ekspert fizyki zmian atmosfery.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ale afera! Nowa dziewczyna Piotra Żyły odpowiada jego byłej żonie

W chwili obecnej Marek Kuczera przekazał, że prawdopodobieństwo nadejścia mrozów w granicach -30 stopni nad Polskę szacuje się na około 50%. Póki co, jest zbyt wcześnie aby mówić o większym prawdopodobieństwie. Dlatego też, warto na bieżąco śledzić prognozę pogody.

„Szacuję, iż szanse na to wynoszą obecnie 50 proc.” – mówi Kuczera, jednocześnie wspominając, że arktyczne mrozy nie ominą na pewno Skandynawii i regionu Europy Wschodniej.

źródło: Wirtualna Polska, o2.pl

TO INTERESUJE LUDZI: Dramatyczne odkrycie w miejscu, w którym zginął Woźniak-Starak. Znaleziono dwa ciała

Zobacz również: