dr Michał Sutkowski o zmianach dla pacjentów
Youtube

Bez wątpienia, sytuacja epidemiczna zarówno w kraju, jak i na świecie nadal jest bardzo poważna. Okazuje się jednak, iż nie każdy z nas podchodzi do tematu COVID-19 z należytą odpowiedzialnością. Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinych, dr Maciej Sutkowski, nie wytrzymał i powiedział wprost, co sądzi o zagranicznych wyjazdach w dobie pandemii. Oberwało się, przede wszystkim, polskim celebrytom.

Dalekie wyjazdy nie są dobrym pomysłem

Z pewnością dr Sutkowski to w tej chwili jeden z najpopularniejszych lekarzy w naszym kraju. Medyk nie tylko dysponuje olbrzymią wiedzą i doświadczeniem, ale jest także niezwykle medialną osobą. Mężczyzna potrafi w zrozumiały sposób wyjaśnić Polakom wiele zawiłych kwestii dotyczących dbania o zdrowie w trakcie epidemii.

Niedawno, dr Sutkowski ponownie zaistniał w przestrzeni medialnej. Tym razem, medyk naraził się osobom, które w dobie koronawirusa podróżują za granice naszego kraju. Co ciekawe, dostało się szczególnie polskim gwiazdom. To właśnie one wiodą prym, jeżeli chodzi o wakacyjne wojaże w trakcie pandemii.

Warto wspomnieć, iż na dalekie eskapady celebryci upodobali sobie zwłaszcza trzy kierunki: Zanzibar, Meksyk i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Pięknymi fotografiami z bajkowego wypoczynku pochwalili się w mediach społecznościowych m.in. Małgorzata Rozenek-Majdan, Doda, Julia Wieniawa, Barbara Kurdej-Szatan, Justyna Steczkowska czy Natalia Siwiec. Niewątpliwie kolorowe zdjęcia celebrytów zachęcają przeciętnych Polaków do tego, aby wyjechać do któregoś z ciepłych krajów.

Jak wiadomo podróże w obecnych czasach nie są zbyt bezpieczne. Istnieje duże ryzyko zarażenia się koronawirusem. Prawdopodobnie z tego powodu, dr Sutkowski skrytykował tego typu, dalekie i niepotrzebne eskapady celebrytów. „Każda taka podróż niesie ryzyko. Powinniśmy się bardziej hamować. Można poczekać na lepsze czasy i za pół roku taki wyjazd życia sobie zafundować” – zauważył lekarz. Medyk podkreślił, iż powszechnie znane i lubiane osoby powinny świecić dobrym przykładem dla zwykłych obywateli.

A Wy co sądzicie na temat zagranicznych podróży w czasie COVID-19? Uważacie, że w tej chwili powinniśmy unikać tego typu wyjazdów? Czy może wg Was przy zachowaniu reżimu sanitarnego nic nam nie grozi?

Źródło: Fakt

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie uwierzysz co Poczta Polska zostawiła w paczkomacie. Internauci umierali ze śmiechu
  2. Makabryczne odkrycie na Lubelszczyźnie. Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny
  3. Łazik wylądował na Marsie. NASA publikuje pierwsze zdjęcie

Zobacz również: