Grzegorz Braun

Wracamy do najgłośniejszej sprawy polskiej polityki ostatnich dni. Grzegorz Braun, który zwrócił się do Ministra Zdrowia, Adama Niedzielskiego w skandalicznych słowach „będziesz Pan wisiał” (tutaj nagranie), otrzymał najsurowszą karę finansową. Okazuje się jednak, że jeden z liderów Konfederacji może jej w pewien sposób uniknąć.

Grzegorz Braun nie zapłaci kary z własnych pieniędzy?

Za skandaliczne słowa, które Grzegorz Braun rzucił z sejmowej mównicy spotkała go najwyższa, opisana w regulaminie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, kara. Już po wystąpieniu, zdecydowana większość posłów wzburzyła się i było jasne, że Braunowi nie ujdzie to na sucho. Polityk Konfederacji został ukarany odebraniem 6 miesięcy diety poselskiej oraz 6 miesięcznym obniżeniem uposażenia poselskiego o 50%. Jak wyliczyli dziennikarze, Grzegorz Braun straci na tym ponad 60 tysięcy złotych. Czy jednak na pewno?

To nie do końca takie pewne. Sympatycy Brauna znaleźli już sposób, jak, kolokwialnie mówiąc, wyciągnąć posła z kłopotów. Na jednym z popularnych portali zbiórkowych ruszyła… zrzutka dla Grzegorza Brauna.

Do tej pory zebrano już ponad 160 tysięcy złotych, co stanowi blisko trzykrotność kary, jaką nałożono na polityka za jego skandaliczne słowa. Celem akcji było 90 tysięcy, ale kwota z godziny na godzinę rośnie. Wsparcie złożyło już blisko 3000 osób.

braun zrzutka

„Poseł Grzegorz Braun w dniu 16 września 2021 po raz kolejny został wykluczony z obrad Sejmu. Została nałożona na niego przez Prezydium Sejmu RP także najwyższa możliwa kara finansowa, w łącznej monstrualnej wysokości ponad 60 tys. złotych (sic!). Została rozpętana na niego nagonka mająca na celu zniszczenie jego wizerunku. Jednak w oczach większości polskich patriotów Grzegorz Braun pozostaje najbardziej wiarygodnym, najbardziej pracowitym, najbardziej aktywnym i odważnym posłem.” – czytamy na stronie zrzutki.

„Nie pozwólmy na to! Nie bądźmy obojętni na to, co spotkało człowieka walczącego z tak wielką determinacją o nasze prawa i naszą wolność! (…) Celem zbiórki jest zgromadzenie funduszy, które pozwolą na wsparcie publicznej działalności Grzegorza Brauna, jakże ważnej w tym krytycznym okresie dla Polski i Polaków.” – apelują organizatorzy zbiórki.

Zobacz również: