awantura w Sejmie

Kolejny raz do niewyobrażalnych scen doszło w polskim parlamencie. Awantura w Sejmie staje się już hasłem niemalże na porządku dziennym, jednak to, co wydarzyło się tym razem przeszło ludzkie pojęcie. Wszystko zarejestrowały sejmowe kamery.

Po tych słowach Brauna wywiązała się olbrzymia awantura w Sejmie

Swoje kilkuminutowe przemówienie Grzegorz Braun koncentrował wokół ostrej krytyki rządu i Ministra Zdrowia, Adama Niedzielskiego. Jeden z liderów Konfederacji zarzucił utrudnianie pracy lekarzom, wskazywał, że rząd jest winny zgonom w pandemicznym czasie. Na sam koniec Braun, kiedy Marszałek Sejmu, Małgorzata Kidawa-Błońska wyłączyła mu mikrofon, rzucił w kierunku Adama Niedzielskiego: „będziesz pan wisiał!”.

Wszystko zarejestrowały sejmowe kamery. Awantura w Sejmie widoczna jest na nagraniu, które publikujemy na końcu artykułu. Po słowach Grzegorza Brauna, Małgorzata Kidawa-Błońska wypaliła „Panie Pośle! Jak Pan się w Sejmie zachowuje? To jest skandal po prostu!”. Momentalnie na mównicy pojawił się także Władysław Kosiniak-Kamysz. Lider PSL-u przyznał, że z wielu rzeczach nie zgadza się z Adamem Niedzielskim, ale w takich przypadkach będzie go bronił. „Panie Pośle Braun, nie wolno nigdy wobec nikogo tak mówić! Nie wolno! To jest groźba karalna! (…) Pan często mówi „szczęść Boże” z tej mównicy, jak Pan może mówić do kogoś takie słowa?” – grzmiał Kosiniak-Kamysz.

Po chwili przy mównicy pojawił się Grzegorz Braun i kilku innych posłów. Kosiniak-Kamysz apelował o przerwę, o uspokojenie emocji, bowiem to, co się wydarzyło (słowa Brauna) jest niedopuszczalne. Marszałek Sejmu zarządziła przerwę i złożyła wniosek o wykluczenie Grzegorza Brauna z obrad. Ten zaczął się jeszcze z nią wykłócać. Wszystko widać na nagraniu. Do sprawy odniósł się sam Adam Niedzielski. Jego stanowisko publikujemy pod nagraniem.

„Oczekuję od prezydium Sejmu podjęcia stanowczych i surowych kroków. My tylko potakujemy głowami, że dzieją się rzeczy skandaliczne, a nie ma podejmowanych żadnych wymiernych kroków wobec tego, co zrobił pan Braun. Jego usunięcie na 15 minut z debaty to nie jest odpowiednia kara. To jest skandal.” – skomentował słowa na swój temat Adam Niedzielski.

Marszałek Sejmu, Elżbieta Witek zdecydowała z kolei, że złoży zawiadomienie do prokuratury.

źródło: media, Interia,

Zobacz również: