mail Morawieckiego

Wygląda na to, że afera mailowa jeszcze przez długi czas będzie ciągnęła się za rządem Prawa i Sprawiedliwości. Po chwilowym spokoju, który można nazwać przysłowiowo ciszą przed burzą, do internetu trafił kolejny mail. Ma to być mail Morawieckiego. Wiadomość, która pochodzić ma ze skrzynki Premiera Rzeczypospolitej Polskiej została wysłana w sprawie… Andrzeja Dudy. Chodzi o nietypową prośbę, która zaszokowała część opinii publicznej.

Wyciekł mail Morawieckiego. Prosił o przysługę dla Andrzeja Dudy

Szokujący mail Morawieckiego, którego Premier Rzeczypospolitej Polskiej miał wysłać do prezesa Polskiej Agencji Prasowej w błyskawicznym tempie obiega sieć. Chodzi o „ustawkę” wywiadu, którą miał przygotować właśnie Mateusz Morawiecki dla Prezydenta Andrzeja Dudy. W treści korespondencji dowiadujemy się dokładnie, o co chodzi.

„Wojtek – czy mógłbyś dać mi jakiegoś sprytnego dziennikarza, aby przeprowadził bardzo pilnie wywiad z panem prezydentem ws. funduszu? Narracja jest gotowa, tylko trzeba to ładnie ująć i poprzecinać pytaniami.” – czytamy w mailu Mateusza Morawieckiego, który miał być skierowany właśnie do szefa PAP-u. Chodzi o Fundusz Medyczny.

„Działamy. Pytania są już gotowe, pójdą do Błażeja Spychalskiego, a ja je wysyłam właśnie do Mariusza Chłopika. Myślę, że na jutro rano – żeby nie przegrzać – rozmowa z tobą. I to już sobie zrobimy na spokojnie.” – czytamy w odpowiedzi ze strony szefa Polskiej Agencji Prasowej.

Całość można zobaczyć na poniższym zrzucie ekranu. Nie wiadomo, na ile wiadomość jest prawdziwa i pochodzi z wycieku maili Ministra Dworczyka, a nie wiadomo, na ile jest prowokacją. O potencjalnych prowokacjach i preparowaniu wiadomości już wcześniej mówił sam Dworczyk czy Mateusz Morawiecki. Ocenę korespondencji pozostawiamy Państwu.

źródło: o2.pl

Zobacz również: