taksówka
Youtube, zdjęcie ilustracyjne

Do szokującego incydentu doszło w jednym z autobusów w śląskim Będzinie. Ofiarą napaści padła 13-letnia dziewczynka. Media podają bulwersujące szczegóły przerażającego zdarzenia. Bez wątpienia wielu rodziców złapie się za głowę czytając co przydarzyło się nastolatce.

Agresywny 37-latek ugryzł dziewczynkę w rękę

Cała sytuacja miała miejsce wieczorem 16 września około godziny 20:00 w autobusie na osiedlu Syberka w Będzinie w województwie śląskim. 13-latka właśnie wracała komunikacją miejską ze zbiórki harcerskiej do domu, kiedy niespodziewanie podszedł do niej 37-letni mężczyzna. Człowiek ten wyrwał dziewczynce z rąk telefon komórkowy.

Dziecko nie miało zamiaru łatwo oddać swojej własności. Doszło do szarpaniny w trakcie której mężczyzna ugryzł dziewczynkę w rękę. Następnie uciekł na najbliższym przystanku autobusowym razem ze skradzionym telefonem. „Miała wyraźne ślady ugryzienia” – relacjonował później starszy sierżant Marcin Szopa, rzecznik będzińskiej policji.

Oczywiście funkcjonariusze zidentyfikowali sprawcę ataku jeszcze tego samego dnia. Wszystko dzięki dziewczynce. Dziecko zgłosiło się na posterunek razem ze swoim rodzicem i dosyć dokładnie opisało agresora. „Policjanci zauważyli na ulicy osobę pasującą do rysopisu. To 37-letni mężczyzna. Podczas zatrzymania miał obrzucić funkcjonariuszy wulgarnymi wyzwiskami” – poinformował przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Mężczyzna został zatrzymany. Teraz będzie musiał się gęsto tłumaczyć z popełnionego czynu. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia. „Po otrzymaniu zgłoszenia mundurowi rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Funkcjonariusze ostatecznie namierzyli złodzieja, zatrzymali go i przewieźli do policyjnego aresztu” – wyjaśnił st. sierż. Szopa.

Dokładnie rzecz ujmując, 37-letni mężczyzna odpowie za kradzież rozbójniczą i naruszenie nietykalności dziecka oraz obrazę interweniujących policjantów. Tak jak już wspomnieliśmy, sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Warto również dodać, iż 13-letnia dziewczynka odzyskała swój telefon.

Źródło: TVN, Super Express

Zobacz również: