Kamil Durczok

Nie gasną emocje po premierze dokumentu Sylwestra Latkowskiego o głośnej aferze Amber Gold. Latkowski twierdzi, że otrzymuje groźby karalne, a teraz atmosferę wokół niego podgrzał Kamil Durczok. Były dziennikarz pozywa Latkowskiego do sądu, a w mediach społecznościowych obrzuca go błotem. 

Iskrzy pomiędzy Kamilem Durczokiem, a Latkowskim

Kamil Durczok i Sylwester Latkowski, delikatnie mówiąc nie lubią się już od lat. To kolejna odsłona ich konfliktu. Jednak wydaje się, że tak ostro, jak teraz, jeszcze nie było. Durczok w bezpośredni sposób zaatakował Latkowskiego w swoich mediach społecznościowych i zapowiedział skierowanie sprawy przeciwko reżyserowi do sądu.

„Szukam kancelarii, która pro publico bono, poprowadzi sprawę przeciwko Latkowskiemu. Z 212 kk. A może i więcej. To niebywałe, co #Kurwizja wypuściła (…)” – czytamy we wpisie Durczoka, odnośnie dokumentu o Amber Gold. Dalej jest jeszcze ostrzej. „A Ty, kryminalisto, zacznij się bać” – zwraca się bezpośrednio do Latkowskiego, Kamil Durczok.

TO INTERESUJE POLAKÓW: Rząd ugnie się pod naciskiem przedsiębiorców? Są przecieki, co może się stać z obostrzeniami

Jak czytamy na stronie polskiej policji, artykuł 212 Kodeksu Karnego dotyczy zniesławienia. „Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności” – czytamy w jego fragmencie.

O wszystkim rozstrzygnie prawdopodobnie sąd, bo Kamil Durczok poinformował, że znalazł już prawnika, który będzie go reprezentował przeciwko Latkowskiemu. Na profilu byłego dziennikarza znajdziemy też kolejny post, uderzający w Sylwestra Latkowskiego.

„Michał Rachoń, zapytaj co Latkowski robił w tym czasie; W latach 1993–1998 ukrywał się w Federacji Rosyjskiej. Na kanwie swojej ucieczki do tego kraju napisał powieść dokumentalną Wozacy” – pisze Durczok.

źródło: Twitter, Polityczek, mat. prasowe

POLECAMY TAKŻE:

  1. Nagły zwrot akcji w sprawie Andrzeja Piasecznego. TVP nabrała wody w usta
  2. Jest groźniejszy niż koronawirus. Wirus Nipah straszny w Chinach. Co o nim wiemy?
  3. Budka chce komisji śledczej. Ma wyjaśnić sprawę zabójstwa Pawła Adamowicza
  4. Mocny wpis Donalda Tuska w rocznicę śmierci Pawła Adamowicza
  5. Kim Dzong Un znów straszy. Korea Północna rozpoczyna zbrojenie nuklearne

Zobacz również: