Borys Budka, czy to jego koniec?

Wczoraj minęły dwa lata odkąd podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tragicznie zginął dźgnięty nożem Paweł Adamowicz. Sprawa kolejny raz mocno podzieliła polską scenę polityczną. Chodzi o fakt, że do tej pory nie rozpoczął się proces zabójcy Prezydenta Gdańska. Borys Budka twierdzi nawet, że w tej sprawie powinna zostać powołana komisja śledcza, bo nieprawidłowości jest dość sporo.

Borys Budka apeluje o powołanie komisji śledczej

O tym, że zabójstwo Pawła Adamowicza wciąż budzi sporo emocji, świadczy chociażby wpis Donalda Tuska. Były przewodniczący Platformy Obywatelskiej wspomniał swojego kolegę, jednocześnie atakując w wiadomą stronę. „Bezkarni pozostają też organizatorzy nagonki ich polityczni patroni, a nienawiść wciąż wylewa się z mediów publicznych. Nie zapomnimy ani ofiary, ani sprawców” – napisał na Twitterze. Jego zdanie podziela też Borys Budka. Obecny przewodniczący Platformy Obywatelskiej poszedł jednak o jeden krok dalej i żąda powołania komisji śledczej.

„Czy w tej sprawie były polityczne naciski, by materiał, który znajduje się w tej chwili w aktach sprawy, jak najpóźniej ujawnić opinii publicznej? Czy celowo podejmowane są działania, które mają opóźnić przesłanie aktu oskarżenia w tej sprawie? Przez dwa lata państwo zarządzane przez niekompetentnych ludzi nie zrobiło nic, by ta sprawa znalazła swój finał.” – zastanawiał się przed kamerami Borys Budka, cytowany przez portal 300polityka.pl.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jest groźniejszy niż koronawirus. Wirus Nipah straszny w Chinach. Co o nim wiemy?

Dlatego też, przewodniczący Platformy Obywatelskiej chce, aby do wyjaśnienia okoliczności śledztwa w sprawie zabójstwa Pawła Adamowicza została powołana komisja śledcza. „Dlatego koniecznym wydaje się powołanie sejmowej komisji śledczej, która wyjaśni rolę organów państwa, w szczególności prokuratury, ws. śledztwa dot. morderstwa prezydenta Gdańska. Będziemy podejmować wszelkie kroki, by zbudować większość jeszcze w tym parlamencie, bo każdy przyzwoity poseł i każda przyzwoita posłanka powinna jako punktu honoru postawić sobie wyjaśnienie tej sprawy.” – zaapelował ostro Borys Budka.

źródło: 300polityka.pl, Twitter

POLECANY TEMAT: Gowin odkrył karty. Już wiadomo, kiedy rząd otworzy handel, gastronomię i turystykę

Zobacz również: