Szymon Hołownia, Polska 2050
fot. Youtube

Choć do najbliższych wyborów parlamentarnych pozostały 3 lata, to na scenie politycznej, a szczególnie po stronie opozycji znów spore napięcia. Polityk Platformy Obywatelskiej kpi z Szymona Hołowni. Widać, że rosnąca w siłę w sondażach Polska 2050 nie przeszła bez echa.

Jakub Dudek kpi z Szymona Hołowni, zobacz co napisał

Wygląda znów na to, że opozycja chce powtórzyć błędy sprzed ostatnich wyborów. Zamiast skupić się na walce z Prawem i Sprawiedliwością, to zaczynają się wewnątrz opozycyjne tarcia. W sondażach rośnie Polska 2050, a to nie podoba się Koalicji Obywatelskiej. Według ostatniego badania CBOS, ruch Szymona Hołowni przeskoczył już KO. Przedstawiciele do tej pory największej partii opozycyjnej nie pozostawili tego bez echa.

Sam Szymon Hołownia zrobił poniekąd źle Platformie Obywatelskiej nie tylko w wyborczych sondażach, spychając ich z fotela wicelidera wyścigu wyborczego, ale też w Senacie i Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. W ostatnich godzinach media obiegła informacja o zaskakującym transferze. Senator Jacek Bury do tej pory związany z Klubem Parlamentarnym Koalicji Obywatelskiej opuścił jego szeregi i dołączył do Ruchu Szymona Hołowni Polska 2050. Podobnie uczyniła w Sejmie RP Hanna Gil-Piątek, która zamieniła z kolei Lewicę na Polskę 2050. Platforma Obywatelska wzięła na celownik oba te ruchy.

„Jedyny senator Szymona Hołowni chce zlikwidować 500+, ale Szymon Hołownia nie chce likwidacji 500+. Jedyna posłanka Hołowni popiera legalizację aborcji, ale Szymon Hołownia nie popiera legalizacji aborcji” – napisał Jakub Dudek z Młodych Demokratów (młodzieżówka Platformy Obywatelskiej) na Twitterze, sugerując ogromną hipokryzję ze strony Hołowni. „Czego tu nie rozumiecie? :)” – zakończył ironicznym komentarzem z uśmiechem na końcu.

POLECANY TEKST: Dramatyczne odkrycie w miejscu, w którym zginął Woźniak-Starak. Znaleziono dwa ciała

Póki co Szymon Hołownia nie odpowiedział na tę zaczepkę. Jedno jest jednak pewne – na opozycji spokoju nie będzie i kolejny raz może okazać się tak, że zamiast starań o dojście do władzy, opozycja „wybije” się pomiędzy sobą. Świadczą już o tym nie pierwsze uszczypliwe komentarze na linii Hołownia 2050 – Platforma, czy Koalicja Obywatelska.

źródło: Twitter, mat. prasowe, inf. własna

ZOBACZ TAKŻE: Mocne oskarżenia pod adresem Jakimowicza. Zgwałcił kobietę? Sam wyraźnie zaprzecza

Zobacz również: