Minister Adam Niedzielski przyłapany przez dziennikarzy w służbowym aucie, a w zasadzie służbowej limuzynie. Tyle, że cel podróży nie do końca był służbowy. Jak podaje „Fakt” szef resortu zdrowia zorganizował podwózkę dla żony. 

Jak podają reporterzy dziennika Adam Niedzielski bardzo mocno wziął sobie do serca fakt, iż „dostał” służbowy samochód. W poniedziałkowy pranek dziennikarze przyuważyli jak polityk robi zakupy w osiedlowym sklepie. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby przechadzkę zakończył przy stole jedząc śniadanie. Plan jednak okazał się zgoła inny.

[irp]

Adam Niedzielski myli pojęcia?

Bardzo możliwe, że dalszy ciąg tej historii mógł być efektem zwykłej pomyłki. Może „służba” nie jest synonimem słowa „prywata”, ale skoro przeciwieństwa się przyciągają to prawie to samo, prawda? Ale żarty na bok. Wczorajszego poranka szef resortu po zakupach miał się udać w kierunku samochodu, aby je odśnieżyć, po czym i odpalić silnik. Szef resortu sam podwiózł żonę – jak tłumaczy rzecznik MZ – i siebie do pracy.

„Małżonka ministra Adama Niedzielskiego pracuje w budynku sąsiadującym z budynkiem Ministerstwa Zdrowia, a co za tym idzie, minister nie odwoził specjalnie swojej małżonki i nie przejechał z tego tytułu żadnego dodatkowego kilometra” – komentował dla „Faktu” rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Kim jest żona ministra Niedzielskiego? Jak podaje portal lelum.pl Małgorzata Przewłoka-Niedzielska jest referendarzem w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa i pracuje w Wydziale Ksiąg Wieczystych. Sprawdziliśmy – te dwa miejsca są oddzielone od siebie o 350 metrów. A ty co sądzisz, auto służbowe ministra zdrowia w tym przypadku mogło spełnić rolę podwózki?

[irp]

[irp]

Zobacz również: