Nowy temat w Onecie. Doradca prezydenta Andrzeja Dudy zerwał wywiad już po pierwszym pytaniu. Co ciekawe na nie samo jeszcze odpowiedział, lecz nie kontynuował dalszej wypowiedzi co się nie spodobało?

Profesor Andrzej Zybertowicz obecnie piastujący urząd doradcy prezydenta RP udzielił – krótkiego, bo krótkiego – wywiadu dla portalu Onet Opinie. Cała rozmowa trwała zaledwie 5 minut, ze względu na to, że Zybertowiczowi nie spodobało się już pierwsze pytanie.

Prowadzący wywiad Andrzej Gajca po przywitaniu się z gościem przeszedł do pytania wprowadzającego. Zapytał o ostatnio głośną sytuację, której bohaterem był Andrzej Duda podczas wyjazdu na narty. Mowa była m.in. o tym, iż prezydent wracając ze stoku służbową limuzyną korzystał z tzw. „korytarza życia” [CZYTAJ WIĘCEJ]. Gajca uważał, że pytanie jest na miejscu ze względu na zainteresowanie tą sprawą Polaków.

Zybertowicz uznał, że nie na to umawiał się wydawczynią działu Onet Opinie i oznajmił, iż przerywa wywiad, wcześniej jednak odpowiadając krótko na pytanie dziennikarza.

Prezydent pojechał na narty w innej fazie pandemii i wtedy, kiedy obostrzenia były zmniejszone, a dzieci nie mogły pojechać na ferie, ponieważ ferie przypadały w tym okresie, kiedy był wysoki poziom obostrzeń. A wracając z nart, przemieszczał się zgodnie z protokołem i procedurami przemieszczania się kierownictwa państwa przez kraj” – powiedział.

[irp]

Wydawczyni Onet Opinie komentuje wywiad

Zanim Andrzej Zybertowicz opuścił wywiad nie oszczędził sobie również kilku słów wobec dziennikarza prowadzącego. Powiedział, iż Gajca wykazał się brakiem szacunku wobec swojej wydawczyni oraz, że poważnie naraził on jej reputację. Podkreślił również, iż nie to miało być tematem rozmowy.

Całą sytuację skomentowała wydawczyni działu Opinie Onetu Karolina Opolska. Dziennikarka stanęła w obronie Gajcy, tym samym krytykując zachowanie Zybertowicza.

„Owszem, podczas wczorajszej rozmowy, prof. Andrzej Zybertowicz podkreślił, że nie chce rozmawiać na temat bieżącej sytuacji politycznej, a zależy mu na analitycznej rozmowie, dotyczącej sytuacji pandemicznej. I takie pytania red. Andrzej Gajcy miał dla prof. Zybertowicza przygotowane, gdyż takie było główne założenie niedoszłej rozmowy z doradcą prezydent” – tłumaczyła.

„Prowadzący zaczął jednak rozmowę od pytania związanego z ostatnim wyjazdem prezydenta Andrzeja Dudy na narty, do czego jako gospodarz programu miał pełne prawo” – podkreśliła.

„Nie czuję, żeby – jak sugerował prof. Zybertowicz – moja reputacja została naruszona, nie zgadzam się bowiem na sytuację, w której to gość programu, urzędnik państwowy, wybiera pytania, na które chce odpowiadać, a gdy te przestają mu pasować, przerywa rozmowę ” – podsumowała ostro Opolska.

Artykuł na ten temat wraz z nagraniem z wywiadu pojawił się na głównej stronie Onetu.

[irp]

źródło: Onet.pl

Zobacz również: