Minister Zdrowia, Adam Niedzielski
Minister Zdrowia, Adam Niedzielski

W ostatnich dniach na całym świecie tematem numer jeden jest szczepionka na koronawirusa. Sukces w tworzeniu skutecznego specyfiku przeciwko koronawirusowi ogłosiło już kilka firm. Polska czeka w tej chwili na pierwsze dostawy szczepionek, których dysponentem ma być Unia Europejska. Szokujące są jednak słowa, które wypowiedział w jednym z wywiadów Minister Zdrowia, Adam Niedzielski. Należy sobie zadać pytanie, czy szef resortu zdrowia źle dobrał słowa czy należy doszukiwać się w nich drugiego dna. Wielu twierdzi, że rząd może popracować nad przymusowymi szczepieniami. Choć na chwilę obecną, to daleko idące wnioski

Niefortunne słowa Adama Niedzielskiego czy przymusowe szczepienia?

Uwagę internautów przykuł wywiad, którego Adam Niedzielski udzielił na żywo w jednym z programów stacji Polsat News. Wielu doszukuje się drugiego dna, choć tak naprawdę wszystko wskazuje na to, że Minister Zdrowia użył splotu niefortunnych słów.

Adam Niedzielski na samym początku przyznał, że szczepionka na koronawirusa będzie potężna operacją logistyczną. Nie to jednak zwróciło największą uwagę, a słowa, które wypowiedział po kilku następnych chwilach.

„My planujemy zaszczepić całą populację dorosłych. W tej chwili ta populacja dorosłych wynosi 31 milionów ludzi” – wyznał Adam Niedzielski na antenie Polsat News.

Wielu zastanawia się, co te słowa oznaczają? Czy rząd wprowadzi obowiązkowe szczepionki na koronawirusa? Już wcześniej Mateusz Morawiecki mówił, że szczepienia mają zacząć się od grupy najbardziej narażonych osób, a więc tych, którzy walczą w szpitalach na pierwszym froncie z koronawirusem oraz seniorów. Czy krok po kroku zostaniemy wszyscy zaszczepieni? Film bije rekordy popularności, zwłaszcza wśród ruchu antyszczepionkowców, który po słowach Ministra Zdrowia, Adama Niedzielskiego wpadł, co tu dużo ukrywać, w dość duży szał.

„Tak jak powiedziałem. Ten proces nie będzie łatwy. Jeżeli mówimy o tak masowym szczepieniu, to dochodzi jeszcze kwestia ilości ludzi, którą będziemy chcieli zaszczepić (…) – przyznał w dalszej części wywiadu Minister Zdrowia, Adam Niedzielski.

  1. Zaskakujący kandydat Prawa i Sprawiedliwości na przyszłego Prezydenta. Polityk mówi jak jest
  2. Co ona wyprawia!? Maryla Rodowicz ubrana jak nastolatka. Wszyscy patrzą w jedno miejsce
  3. Nie żyje ceniony przez wszystkich dziennikarz. Pracował m.in. w TVP czy Polskim Radiu

Zobacz również: