Bronisław Komorowski

Kilkanaście dni temu Bronisław Komorowski poinformował o zakażeniu koronawirusem. W piątek, były Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, po tym jak jego stan zdrowia się pogorszył, trafił do szpitala. Choć Komorowski wciąż jest pod opieką lekarzy, to informacje napływające z Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie są coraz bardziej optymistyczne.

Bronisław Komorowski wciąż w szpitalu, jaki jest jego stan zdrowia?

O zakażeniu koronawirusem Bronisław Komorowski poinformował za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. Z początku przebywał w izolacji domowej, ale wobec pogarszającego się stanu zdrowia, zmuszony został do hospitalizacji. Najpierw trafił do szpitala w Sejnach, a od piątku przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie. „Decyzja o pilnym przewiezieniu pana prezydenta zapadła w Ministerstwie Zdrowia” – przekazał resort zdrowia.

„Mam stan podgorączkowy i kaszlę” – mówił tuż po zakażeniu się Bronisław Komorowski. O jego pobycie w szpitalu, jako pierwsza poinformowała gazeta Fakt. „Komorowski znajduje się w dobrych rękach, bo trafił pod opiekę samego prof. Andrzeja Horbana, głównego doradcy premiera do spraw epidemii koronawirusa” – czytamy na jej stronie internetowej.

Internauci, co naturalne, są zaniepokojeni stanem zdrowia byłego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. I tutaj, uspokajamy. Bronisław Komorowski czuje się coraz lepiej, ale według informacji Faktu, jeszcze przez co najmniej kilka dni pozostanie w szpitalu. Póki co, za wcześnie jest by mówić, jak długo potrwa jego hospitalizacja.

Stan byłego prezydenta jest stabilny, wraca do zdrowia” – czytamy na stronie internetowej Faktu.

Jak widać koronawirus nie wybiera. Może dopaść każdego z nas. Dlatego tak ważne jest zachowanie dystansu społecznego, dezynfekcja oraz maseczki. Sam wirus czyha na nas praktycznie wszędzie, o czym doskonale przekonał się Bronisław Komorowski.

Komorowski to nie pierwsza aktualna czy była głowa państwa, która zmaga się z COVID-19. Chorobę przebył już Prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump czy Premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson. W naszym kraju zakażony koronawirusem był Prezydent Andrzej Duda.

  1. Tak teraz wygląda grób Księżnej Diany. Wielu nie pozna tego miejsca
  2. Po tych słowach Niedzielskiego rozpętała się burza. Chodzi o przymusowe szczepienia
  3. Kukiz dołączy do Zjednoczonej Prawicy? „Jego czas w PSL się skończył”

Zobacz również: